Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

PPG Paints Arena

Pittsburgh Penguins
NHL
1:0
Final Score
Buffalo Sabres
NHL

M56.: PIT - BOS 1:0 - Pingwiny mistrzami dywizji!

Penguins po raz pierwszy od sezonu 2013/14 wygrali własną dywizję. Pittsburgh po wygranej w ostatnim meczu z Buffalo Sabres 1:0 przypieczętował sobie triumf w Dywizji Wschodniej. Jedyne trafienie dla Penguins zaliczył Jeff Carter, a shutout w bramce pod nieobecność Jarry'ego oraz DeSmitha zaliczył Legace.

To był wyjątkowy sezon dla Penguins, jeden z najlepszych w historii organizacji, a nie należał on do łatwych. Pomijając wszystkie covidowe restrykcje  Pens w tym sezonie przewodzili w lidze pod względem ilości kontuzji, menadżer klubu zrezygnował w drugim tygodniu rozgrywek ze swojej pracy, Pens znaleźli się w dywizji śmierci ze względu na reorganizację rozgrywek. Mimo tego wszystkiego Pens zaliczyli triumf w dywizji na koniec sezonu.

Shutout w bramce zaliczył Maxim Legace. Zaliczył on kilka efektownych kontuzji. Sullivan zapowiedział jednak, że na play-offy można spodziewać się powrotu Jarry'ego orz DeSmitha.

Jeff Carter po raz kolejny potwierdza, że stał się świetnym nabytkiem i pierwszym ruchem Hextalla. Carter ma na swoim koncie dziewięć bramek i jedenaście punktów w 14 meczach jako Pingwin. Świetnie rokuje to przed play-offami.

Nie wiadomo jeszcze z kim zagrają Pens w pierwszej rundzie play-offów. Prawdopodobnie będą to jednak New York Islanders. Penguins otrzymają teraz przynajmniej tydzień zasłużonego odpoczynku przed startem play-offów.

Wygrana dywizji jest dla Pens ogromnym atutem także z powodu gry na własnym lodzie przynajmniej w ewentualnych pierwszych dwóch rundach. Pittsburgh bowiem gra na własnym lodzie najlepiej w całej lidze. W tym sezonie Pens przegrali jedynie cztery mecze w PPG Paints Arena w regulaminowym czasie gry oraz tylko dwa po dogrywce. Nikt nie ma lepszego rezultatu.

To był świetny sezon. Czas jednak na play-offy.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Pittsburgh Penguins Buffalo Sabres 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Bramki i asysty: 22. J. Carter (F. Gaudreau)

Penguins: Lagacé (D'Orio) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Ruhwedel, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – F. Gaudreau, J. Carter, McCann – Sceviour, Blueger, Aston-Reese.

Sabres: Houser (Lekkas) – Ristolainen (A), M. Samuelsson, Jokiharju, Dahlin, C. Miller, Bryson – Olofsson, S. Reinhart (A), Bjork – Tage Thompson, Mittelstadt, Asplund – Ruotsalainen, Cozens, Skinner – Caggiula, Sheahan, B. Murray.


Komentarze