Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

PPG Paints Arena

Pittsburgh Penguins
NHL
8:4
Final Score
Buffalo Sabres
NHL

M55.: PIT - BUF 8:4 - Cztery bramki Jeffa Cartera

Penguins wygrali przedostatnie spotkanie sezonu zasadniczego z Buffalo Sabres 8:4 i ponownie wrócili na pierwsze miejsce w dywizji. Kapitalne spotkanie rozegrał Jeff Carter, który zaliczył aż cztery trafienia.  Prócz tego do bramki trafiali Jared McCann, Sidney Crosby, Brian Dumoulin oraz Kasperi Kapanen.

Pens aktualnie mają na swoim koncie 75 punktów oraz dwa oczka przewagi nad drugimi Capitals, którzy jednak mają także o dwa spotkania rozegrane mniej. Pittsburgh do rozegrania ma tylko ostatnie sobotnie spotkanie z Buffalo Sabres. Aby wygrać dywizję Pens będą potrzebowali wygrać ten mecz i liczyć przynajmniej na jedną porażkę Capitals w ich ostatnich trzech spotkaniach. 

Pewne jest iż Pens nie skończą rywalizacji na czwartym miejscu. Pens zapewnią sobie także grę na własnym lodzie przynajmniej w pierwszej rundzie (czyli przynajmniej drugie miejsce w dywizji) jeśli wygrają sobotnie spotkanie z Bruins lub Boston przegra jeden ze swoich trzech ostatnich meczów.

Mecz Sabres w wykonaniu Pens nie był jednak idealny. Cztery stracone bramki to zdecydowanie zbyt dużo. Niestety widoczny jest brak Mike'a Mathesona w defensywie. Są jednak dobre wieści —Matheson już trenuje i wszystko wskazuje na to iż będzie gotowy do gry w play-offach.

Prócz Jeffa Cartera w meczu świetnie zaprezentował się ponownie Jared McCann oraz Kasperi Kapanen. Dzięki Kapanenowi Pens mają najlepszy second power play unit w ostatnich latach. Szybkość Fina jest widoczna na lodzie niemal za każdym razem i dzisiaj doprowadziła do jego kolejnego trafienia.

Crosby również trafił do siatki. Sid zdecydowanie odżył po powrocie Małkina do składu. Podczas jego nieobecności nasz kapitan był zmuszony do grania dłuższych minut, które dawały mu się we znaki, co dało się odczuć w ostatnich tygodniach. Wszystko wskazuje jednak na to, że Sid wraca już do swojej regularnej gry na wysokim poziomie.

Sobotnie spotkanie z Sabres rozpocznie się już o 21:00 czasu polskiego. Będzie to ostatni mecz Pingwinów przed play-offami.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Pittsburgh Penguins Buffalo Sabres 8:4  (2:1, 3:2, 3:1)

Bramki i asysty: 10. J. Carter (McCann, F. Gaudreau), 12. J. Carter (Zucker, Kapanen), 25. J. Carter (M. Pettersson, F. Gaudreau), 27. Dumoulin (Letang, Crosby), 28. McCann (F. Gaudreau), 44. J. Carter (McCann), 47. Crosby (Letang, Guentzel), 54. Kapanen (Malkin, Zucker) – 3. Caggiula (Skinner, Sheahan), 24. Tage Thompson (Mittelstadt), 26. Caggiula (C. Miller, Ristolainen), 50. Skinner (Tage Thompson, Ristolainen)

Penguins: Jarry (Lagacé) – Dumoulin, Letang (A), Friedman, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, Malkin (A), Kapanen – McCann, J. Carter, F. Gaudreau – Aston-Reese, Blueger, Sceviour.

Sabres: Houser (Lekkas) – Dahlin, Jokiharju, M. Samuelsson, Ristolainen (A), Bryson, C. Miller – Bjork, S. Reinhart (A), Olofsson – Asplund, Mittelstadt, Tage Thompson – Skinner, Cozens, Ruotsalainen – Caggiula, Sheahan, B. Murray.

Komentarze