PPG Paints Arena

4:1
Boston Bruins

M28.: PIT - BOS 4:1 - Szóste zwycięstwo z rzędu

Penguins odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu pokonując dzisiejszej nocy Boston Bruins 4:1. Kapitalne spotkanie w bramce rozegrał Tristan Jarry, który zanotował 42 obrony. Bardzo dobrze spisał się ponownie także Jewgienij Małkin oraz Sidney Crosby, którzy zdobywali bramki. Prócz nich do siatki trafiali Evan Rodrigues i Jake Guentzel.

Pittsburgh tym samym ma aktualnie pięć punktów przewagi nad czwartym w tabeli Bostonem. Jewgienij Małkin zanotował także swój 1100 punkt w karierze.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się niezbyt udanie dla Pens. W 7 minucie meczu wynik otworzył Grzelcyk podczas gry Bostonu w przewadze. Penguins większość swoich zwycięstw w tym sezonie odnotowywali przegrywając w jakiś punkcie danego meczu. Nie inaczej było także i tym razem.

Pens uderzyli pod koniec pierwszej odsłony. Wpierw Rodrigues zupełnie zaskoczył Halaka strzałem spod bandy w 17 minucie spotkania i zdobył dosyć szczęśliwego gola przy którym swoje asysty zanotowali Kapanen oraz Małkin, przedłużając tym samym swoje punktowe serie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej tercji kapitalnym uderzeniem z ostrego kąta po podaniu Guentzela popisał się Crosby i Penguins od szatni zjeżdżali już z jednobramkowym prowadzeniem.

Kapitalnie na przestrzeni całego spotkania prezentował się Tristan Jarry. Nasz golkiper prezentuje ostatnimi czasy bardzo wysoką formę, szczególnie podczas spotkań w Pittsburghu. To on grał główne skrzypce w tym meczu. Bruins ostrzeliwali jego bramkę. Jarry w sumie zanotował 42 obrony na 43 strzały gości.

W połowie drugiej tercji spotkania Penguins zdołali podwyższyć swoje prowadzenie podczas gry w przewadze. Do bramki Bruins trafił Małkin dla którego było to ósme trafienie w sezonie.

W trzeciej tercji wynik spotkania strzałem do pustej bramki ustawił Jake Guentzel i Penguins pewnie zjechali z lodu ze zdobytymi dwoma punktami. Niestety Capitals i Islanders, którzy w tabeli są przed nami również punktują regularnie w związku z czym nadal tracimy do nich kolejno trzy oraz pięć punktów.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Kolejne spotkanie Pingwinów z Bostonem już dzisiejszej nocy.

Pittsburgh Penguins Boston Bruins 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Bramki i asysty: 17. Rodrigues (Kapanen, Malkin), 19. Crosby (Guentzel, Dumoulin), 32. Malkin (Crosby, Letang), 60. Guentzel (Rust, Crosby) – 7. Grzelcyk (Marchand, Pastrňák)

Penguins: arry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Matheson, Ruhwedel, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Rodrigues – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Angello, Jankowski, Sceviour.

Bruins: Halák (Vladař) – McAvoy, Grzelcyk, Clifton, J. Zbořil, Kampfer, Tinordi – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), DeBrusk – Bjork, Coyle, N. Ritchie – Kuhlman, Kuraly, Frederic.