Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

Wells Fargo Center

Philadelphia Flyers
NHL
5:2
Final Score
Pittsburgh Penguins
NHL

M2.: PHI - PIT 5:2 - Problematyczny początek sezonu

Penguins przegrali swoje drugie spotkanie na wyjeździe z Philadelphia Flyers i z zerowym dorobkiem punktowym wracają do Pittsburgha. Tym razem podopieczni Mike’a Sullivana przegrali 5:2. Bramki dla Pens zdobywali Sidney Crosby oraz Brandon Tanev.

Kilka obserwacji po spotkaniu:

  1. Tristan Jarry zaliczył fatalny występ. W pierwszej tercji puścił trzy bramki na sześć strzałów i został ściągnięty z bramki. Zastąpił go DeSmith, który grał potem o wiele lepiej. Oczywiście nie wszystkie stracone bramki to wina Jarry’ego. Niemniej jednak z pewnością nie takiego startu spodziewaliśmy się w jego wykonaniu. Pojawiają się powoli demony gry Matta Murraya po odejściu Fleury’ego. Za wcześnie jest jednak na jakiekolwiek wnioski.
  2. Małkin ponownie był całkowicie niewidoczny. Póki co Geno notuje bardzo słaby początek sezonu, a bez jego linii Penguins nie są w stanie wygrywać spotkań z rywalami takimi jak Flyers, Bruins czy Capitals.
  3. Bardzo cichy występ po raz drugi zaliczył także Jake Guentzel. Nieco lepiej spisał się Jason Zucker, ale ten zmarnował idealną sytuację sam na sam z Hartem podczas, której mógł wyrównać stan spotkania na 3:3. 
  4. Kris Letang zaliczył chyba jedno z najgorszych spotkań w swojej karierze. Był on na lodzie podczas wszystkich pięciu bramek Flyers i podejmował fatalne decyzje. 
  5. Penguins po szybkim złapaniu kontaktu po straconych trzech bramkach grali całkiem niezłe spotkanie, ale ponownie brakowało skuteczności. W trzeciej tercji Flyers odskoczyli ponownie na przewagę dwóch bramek i już było po zawodach. Wyniki w Philadelphii są nieco przekłamane i pechowe dla Penguins. 
  6. Świetny początek sezonu notuje za to nasze bottom lines, a szczególnie trzecia linia. Brandon Tanev ma już dwie bramki i asystę w tym sezonie. Świetnie dogaduje się on z Markiem Jankowskim. 
  7. Jedną z gwiazd Pens, która pojawiła się na początek sezonu sezonu jest z pewnością Sidney Crosby, który na swoim koncie także ma już dwa punkty.

Penguins muszą jak najszybciej zapomnieć o meczach w Philadelphii. W niedzielę czeka ich spotkanie z Washington Capitals na własnym lodzie, które Pens muszą wygrać.

Philadelphia Flyers Pittsburgh Penguins 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)

Bramki i asysty: 8. Konecny (Voráček, Giroux), 10. Konecny (Patrick, J. van Riemsdyk), 12. Provorov (Voráček, J. van Riemsdyk), 53. Konecny (K. Hayes, Giroux), 58. Lindblom (Laughton, Konecny) – 13. Crosby (Guentzel, Rust), 14. B. Tanev (McCann, Jankowski)

Flyers: Hart (Elliott) – Provorov, Braun, Sanheim, P. Myers, E. Gustafsson, Hägg – Konecny, Couturier, Lindblom – Farabee, K. Hayes, Giroux – Voráček, Patrick, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Laughton, M. Raffl.

Penguins: Jarry (12. DeSmith) – Dumoulin, Letang, M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rodrigues – Zucker, Malkin, Rust – McCann, Jankowski, B. Tanev – Lafferty, Blueger, Sceviour.


Komentarze