Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

Wells Fargo Center

Philadelphia Flyers
NHL
2:6
Final Score
Pittsburgh Penguins
NHL

M33.: PHI - PIT 2:6 - Derby Pensylwanii dla Pens

Penguins w swoim pierwszym wyjazdowym spotkaniu po przerwie pokonali pewnie Philadelphia Flyers 6:2. Jest to dziesiąte zwycięstwo podopiecznych Mike'a Sullivana z rzędu. Do siatki trafiali dwukrotnie Rust i Guentzel oraz po jednej bramce zdobyli Rodrigues oraz Boyle.

Seria dziesięciu zwycięstw z rzędu jest piąta co do swojej długości w historii organizacji. Jest to także najdłuższa seria zwycięstw w tym sezonie NHL spośród wszystkich zespołów.

W meczu nadal nie wystąpił Jewgienij Małkin, który podobno jest jednak gotowy do powrotu w każdym momencie. Dobra passa zespołu nie zmusza Pens do spieszenia się z powrotem Małkina. Niemniej jednak istnieje szansa iż Rosjanin zagra już w sobotę w Dallas.

Do gry w najbliższy weekend powinien powrócić także Jeff Carter, który wyszedł już z kwarantanny covidowej.

Kolejne kapitalne spotkanie rozegrał Bryan Rust, który wraz z powrotem do składu po kontuzji nie może przestać strzelać kolejnych bramek. Rust na 8 ostatnich rozegranych tercji zanotował siedem bramek. Jest to rezultat więcej niż fantastyczny. 

Kapitalnie także spisuje się Jake Guentzel, który w tym sezonie ma średnią 1.00 bramki na każde wyjazdowe spotkanie. To najlepszy taki rezultat w lidze. Dodatkowo Guentzel w swoich ostatnich 16 spotkaniach zanotował w sumie 24 punkty 14 bramek oraz 10 asyst.

Kolejne spotkanie Pens rozegrają przeciwko Dallas Stars w sobotę o godzinie 20:00 czasu polskiego. Doborowa godzina na oglądniecie meczu w Europie.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Philadelphia Flyers Pittsburgh Penguins 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)

Bramki i asysty: 29. Atkinson (Farabee, Laughton), 53. Lindblom (Frost, MacEwen) – 13. Rust (Letang, Crosby), 15. Rust (Rodrigues), 17. Guentzel (Letang, Dumoulin), 49. Rodrigues (Kasperi Kapanen), 51. Guentzel (Crosby, Rust), 52. Boyle (Marino)

Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, York, Ristolainen, Zamula, Connauton, Yandle – Atkinson, Laughton (A), Farabee – J. van Riemsdyk, Frost, Brassard – Willman, K. Hayes (A), Bunnaman – MacEwen, P. Brown, Lindblom.

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Rodrigues, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. Simon, Boyle, Björkqvist.

Komentarze