7:6
New Jersey Devils

M46.: PIT - NJD 7:6 - Dramatyczna tercja

Penguins wygrali na własnym lodzie z New Jersey Devils 7:6, ale mimo tego to zwycięstwo sprawia wrażenie porażki. Pens, którzy po 40 minutach gry komfortowo prowadzili z Diabłami 6:0 po bramkach Mathesona, Rusta, Dumoulina, Cartera, Bluegera oraz Rodriguesa, dali sobie strzelić sześć bramek w trzeciej tercji spotkania i potrzebowali zwycięskiej bramki Crosby'ego do wygrania meczu.

Pens co prawda nigdy nie stracili swojego prowadzenia, ale Tristan Jarry zanotował najgorszą tercję w swojej karierze przepuszczając 6 bramek na 11 strzałów w ostatnich 20 minutach gry.

Penguins niemniej jednak zdobyli dwa punkty i w rezultacie tracą już tylko jeden punkt do pierwszych Capitals z tą samą liczbą rozegranych spotkań.

Pierwsze trafienie w barwach Pens zaliczył Jeff Carter.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Kolejne spotkanie z Devils zostanie rozegrane w czwartek, również w Pittsburghu.

Pittsburgh Penguins New Jersey Devils  7:6 (4:0, 2:0, 1:6)

Bramki i asysty: 4. Matheson (Ceci, McCann), 9. Rust (Crosby, Letang), 9. Dumoulin (Jarry), 18. J. Carter (McCann, Letang), 22. Blueger (Rodrigues, Aston-Reese), 36. Rodrigues (Zucker, Marino), 52. Crosby (Guentzel, Rust) – 41. Hischier (N. Merkley, Butcher), 46. Šarangovič, 49. Bastian (Butcher, Wood), 53. J. Hughes (Šarangovič, Kuokkanen), 54. Foote (N. Merkley, Severson), 60. A. Johnsson (Wood, Butcher)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin (A), Letang (A), Matheson, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – McCann, J. Carter, Zucker – Aston-Reese, Blueger, Rodrigues – Sceviour, Jankowski, Lafferty.

Devils: Wedgewood (21. Dell) – R. Murray, Tennyson, Siegenthaler, Severson, Butcher, C. Carrick – Kuokkanen, J. Hughes, Šarangovič – A. Johnsson, Hischier (C), Studenič – Wood (A), M. McLeod, Bastian – Foote, J. Boqvist, N. Merkley.