Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

United Center

Chicago Blackhawks
NHL
3:5
Final Score
Pittsburgh Penguins
NHL

Pingwiny wracają do dobrej gry. Cenne zwycięstwa na wyjeździe!

Penguins odnotowują aktualnie serię trzech wygranych spotkań z rzędu. Co ważne  każde z nich na wyjeździe. Pittsburgh pokonał wpierw Minnesota Wild 6:4, potem Winnipeg Jets 3:0, a wczoraj Chicago Blackhawks 5:3. Kończy się powoli okres z masą wyjazdowych spotkań dla Pens.

W związku z tym sytuacja Pens w tabeli także odwróciła się o niemal 180 stopni. Pittsburgh aktualnie traci do drugiego miejsca w dywizji tylko dwa punkty. Pens mają więc szansę na kolejny awans w tabeli już w środę kiedy to w PPG Paints Arena zmierzą się z Calgary Flames.

Bilans Pittsburgha w ostatnich 10 spotkań to 5-3-2. Podopieczni Mike'a Sullivana nie punktowali więc tylko w trzech meczach na ostatnich dziesięć. Penguins rozegrali póki co tylko 6 meczów na własnym lodzie, a jak wiemy Pens historycznie lepiej spisują się grając właśnie na własnym lodzie. Teraz przyjdzie okres przewagi rozgrywanych spotkań w PPG Paints Arena po 13 już rozegranych wyjazdowych starciach. 

Najbardziej imponujące zwycięstwo Penguins to z pewnością wygrana na czysto z Winnipeg Jest 3:0.

Wczoraj Pens rozegrali także niezły mecz w Chicago, w którym jednak chwili zaprzepaścili komfortowe prowadzenie, ale rzutem na taśmę w trzeciej tercji ponownie odbili prowadzenie i zapewnili sobie dwa punkty.

Szczególnie dobrze w tych spotkań spisał się Sidney Crosby, który zanotował aż cztery bramki i siedem asyst w ostatnich czterech meczach. Sid został ogłoszony pierwszą gwiazdą ubiegłego tygodnia w lidze.

We środę Pittsburgh czeka spotkanie z Calgary Flames na własnym lodzie, a potem wyjazdowy mecz z Philadelphia Flyers w piątek, który zacznie się już o 23:30 czasu polskiego.

Komentarze