KeyBank Center

Buffalo Sabres
1:2

PS: BUF - PIT 1:2 - Pierwszy wygrany sparing

Penguins ubiegłej nocy pokonali na wyjeździe Buffalo Sabres 2:1 w swoim drugim sparingu przed zbliżającym się sezonem.

Bramki dla Pens w meczu zdobywali Dominik Simon, który powrócił do Penguins po rocznej przerwie oraz Michael Chaput, który walczy o miejsce w pierwszym składzie Pens na początku sezonu.

W bramce z dobrej strony zaprezentował się Casey DeSmith, który nie puścił żadnego gola w pierwszej połowie meczu. Po 30 minucie gry zmienił go Domingue, który przepuścił jedno uderzenie Sabres.

W poniedziałek Pens przegrali za to swoje pierwsze sparingowe spotkanie z Columbus Blue Jackets 3:0 na własnym lodzie.

Kolejny sparing Pens rozegrają jutro o godzinie 19:00 czasu polskiego przeciwko Detroit Red Wings. Postaramy się udostępnić klubową transmisję z tego meczu na naszej stronie. Większość spotkań sparingowych nie jest bowiem emitowana przez stacje telewizyjne.

Buffalo Sabres Pittsburgh Penguins 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Bramki i asysty: 35. Thompson (Mittelstadt, Dahlin) – 17. Simon (Puustinen, Chaput), 36. Chaput (Reinke)

Sabres: Anderson (40. Tokarski) – Dahlin, Jokiharju, Hagg, Miller, Schuldt, Pysyk – Skinner, Mittelstadt, Olofsson – Bjork, Girgensons, Hinostroza – Caggiula, MacInnis, Okposo – Pekař, Malone, Thompson

Penguins: DeSmith (30. Domingue) – Fedun, Reinke, Bartkowski, Pettersson, Reilly, Almari – O'Connor, Björkqvist, Poulin, Chaput, Legare, Kapanen, Gruden, Simon, Angello, Bellerive, Zohorna, Olson, Puustinen