KeyBank Center

Buffalo Sabres
2:3

M44.: BUF - PIT 2:3 - Dobry początek weekendu

Penguins na początek weekendowego dwumeczu w Buffalo ograli gospodarzy 3:2. Bramki dla zespołu z Miasta Stali zdobywali McCann, Rust oraz Rodrigues.

Pens dzięki temu zwycięstwu awansowali na drugie miejsce w dywizji i mają aktualnie jeden punkt przewagi nad drugimi Islanders.

Od czasów zmiany trenera Buffalo prezentuje się znacznie lepiej. Przed spotkaniem z Penguins Sabres ograli Washington Capitals. Pens nie mieli więc łatwo ale mimo tego udało kontrolować się przebieg meczu od samego początku.

Wynik spotkania otworzył w 11 minucie spotkania McCann, który strzałem z ostrego kąta zdołał pokonać Tokarskiego, który przejął bramkę Buffalo z powodu kontuzji w zespole.

W drugiej tercji po ładnym strzale na 2:0 podwyższył Rodrigues, dla którego było to trafienie przeciwko jego byłemu zespołowi. Odpowiedź Sabres na tego gola była jednak błyskawiczna. Jarry dał się pokonać w 27 minucie spotkania i Pingwiny ponownie miały tylko bramkę przewagi.

Jeszcze przed zakończeniem drugiej tercji spotkania Pens popisali się fantastyczną grą w przewadze. Dobrze rozegrany zamek wykończył Rust, który otrzymał idealne podanie na kij przed bramkę od Crosby'ego.

W trzeciej tercji gospodarze gonili wynik. W drugiej części odsłony zdołali oni wykorzystać swoją jedyną grę w przewadze w tym spotkaniu. Pens mimo jednobramkowego prowadzenia zdołali dowieźć swoją przewagę dosyć spokojnie do samego końca.

Dwa cenne punkty dają nam awans na drugie miejsce w dywizji. Islanders, którzy mają tyle samo rozegranych spotkań co Penguins tracą do nas jeden punkt. Pingwiny za to tracą trzy punkty do pierwszych Capitals, którzy jednak mają także o jeden mecz rozegrany więcej.

Statystyki:

Skrót spotkania:

Dzisiaj rewanżowe spotkanie z Sabres. Rozpocznie się ono o tej samej godzinie co wczoraj  21:00 czasu polskiego.

Buffalo Sabres Pittsburgh Penguins 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Bramki i asysty: 27. Tage Thompson, 52. Mittelstadt (Ristolainen, S. Reinhart) – 11. McCann (Matheson, Ceci), 26. Rodrigues (Blueger), 33. Rust (Crosby, Guentzel)

Sabres: Tokarski (Houser) – Ristolainen (A), Bryson, Jokiharju, Dahlin, C. Miller, Irwin – Olofsson, S. Reinhart (A), Skinner – Tage Thompson, Mittelstadt, Asplund – Ruotsalainen, Cozens, Bjork – Fogarty, Eakin, Rieder.

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Zucker, J. Carter, McCann – Rodrigues, Blueger, Aston-Reese – Sceviour, Jankowski, R. Zohorna.