KeyBank Center

Buffalo Sabres
2:5

M26.: BUF - PIT 2:5 - Pewne dwa punkty w Buffalo

Penguins w swoim pierwszym meczu w tym sezonie przeciwko Buffalo Sabres pokonali gospodarzy 5:2. Bramki dla zespołu z Miasta Stali zdobywali Małkin, Tanev, Angello, Guentzel oraz Rust.

Dwa punkty pozwoliły utrzymać Pingwinom trzecią pozycję w dywizji.

Wynik spotkania otworzył w 7 minucie spotkania duet Kapanen Małkin, który bezwzględnie wykorzystał stratę krążka przez zawodników z Buffalo na niebieskiej linii. Była to bramka dużej urody, wiele wskazuje na to, że Geno, który w końcu zaczął grać na wysokim poziomie złapał chemię z Kapanenem. Małkin punktuje nieprzerwanie już od pięciu spotkań.

Sabres szybko wyrównali jednak wynik spotkania na 1:1, przywołując tym samym demony wyjazdowych spotkań dla Tristana Jarry'ego. Nasz golkiper świetnie gra na własnym lodzie, podczas wyjazdowych spotkań jego forma nie jest tak wysoka.

Niemniej jednak prócz straconej jeszcze jednej bramki przez Jarry'ego w drugiej tercji spotkania, rozegrał on solidne spotkanie w Buffalo. Sabres bowiem w drugiej tercji odpowiedzieli równie szybko na trafienie Taneva dające Pens chwilowe prowadzenie 2:1.

Pens zdołali jednak odzyskać jeszcze prowadzenie w drugiej tercji spotkania. Dobrze rozegrany zamek w przewadze celnym uderzeniem zakończył Guentzel, który jak później się okazało zdobył tym samym game winning goal.

W trzeciej tercji prowadzenie zespołu z Pittsburgha podwyższył ładnym strzałem z nadgarstka Angello, który wskoczył do składu w miejsce Scevioura. Wynik meczu ostatecznie ustalił  w ostatnich sekundach meczu Rust, który skierował gumę do pustej bramki Szabel.

Kolejne spotkanie z Sabres już w sobotę. Również odbędzie się ono na wyjeździe.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Buffalo Sabres Pittsburgh Penguins 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Bramki i asysty: 7. T. Thompson (Okposo, Eakin), 29. Olofsson (Sheahan, E. Staal) – 7. Malkin (Kapanen), 24. B. Tanev (Blueger, Matheson), 32. Guentzel (Crosby, Malkin), 43. Angello, 59. Rust (Jarry)

Sabres: J. Johansson (C. Hutton) – Ristolainen (A), Irwin, Montour (A), Bryson, C. Miller, Dahlin – S. Reinhart, Cozens, Hall – Sheahan, E. Staal, Olofsson – Mittelstadt, Lazar, Skinner – Okposo (A), Eakin, Rieder – T. Thompson.

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Matheson (C), Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby, Guentzel (A) – Kapanen, Malkin, Rodrigues – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Angello, Jankowski, Sceviour.