Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

TD Garden

Boston Bruins
NHL
1:4
Final Score
Pittsburgh Penguins
NHL

M37.: BOS - PIT 1:4 - Pingwiny na 1 miejscu!

Penguins wygrali w Bostonie po raz pierwszy od 2014 roku i dzięki temu zrównali się liczbą punktów w tabeli z pierwszymi w dywizji Islanders oraz Capitals. Bramki dla zespołu z Miasta Stali zdobywali Jason Zucker, Mike Matheson, Jake Guentzel oraz Zach-Aston Reeese.

Pingwiny w chwili obecnej mają na swoim punkcie 50 punktów tyle samo co wcześniej wspomniani Capitals oraz Islanders. Pens zyskali także przewagę dodatkowych dwóch punktów na Bostonem. Aktualnie Pens od czwartego miejsca w dywizji dzieli dziewięć punktów, a od piątego dwanaście punktów.

W meczu do gry powrócił Brandon Tanev. Bardzo solidne spotkanie rozegrał Jason Zucker, a Casey DeSmith błyszczał w bramce pod nieobecność Tristana Jarry'ego.

Pingwiny grały to spotkanie ze względu na świetną grę defensywą. Dziwnie pisze się te słowa bowiem gra Pens w ostatnich latach opierała się niemal tylko wyłącznie na ofensywie, ale z powodu plagi kontuzji kluczowych zawodników zespół musiał zmienić nastawienie.

Sztuka ta się udała. Penguins przez cały czas byli zespołem lepszym od Bruins. Po pierwszej tercji spotkania mieliśmy bezbramkowy remis, ale w drugiej odsłonie Pens uderzyli już dwukrotnie. Wpierw do siatki trafił Aston-Reese, a potem kapitalną indywidualną akcją popisał się Matheson.

W trzeciej tercji Bruins na chwilę złapali kontakt z Penguins, ale nie było mowy o utraceniu prowadzenia przez Pittsburgh. Dodatkowo w miarę szybko Pens odpowiedzieli dobrą kontrą drugiej linii i do siatki po raz pierwszy po kontuzji trafił Jason Zucker.

Wynik strzałem do pustej bramki ustalił Jake Guentzel.

Penguins mieli fatalną serię spotkań rozgrywanych w Bostonie. Zespół z Miasta Stali nie potrafił wygrać w Massachusetts przez siedem lat. Podobną zresztą serię notują Bruins oni jednak w meczach w Pittsburghu. 

Istnieje spora szansa iż zespół przed sobotnim starciem wzmocni już Teddy Blueger. Oznaczać to będzie iż Pens będą czekali tylko na powroty Małkina oraz Kapanena.

Kolejne spotkanie z Bruins Pingwiny rozegrają w sobotę już o 19:00 czasu polskiego.

Skrót spotkania:

Statystyki:

Boston Bruins Pittsburgh Penguins 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Bramki i asysty: 52. Marchand (Bergeron, J. Zbořil) – 23. Aston-Reese (B. Tanev, F. Gaudreau), 34. Matheson (Angello, Ceci), 54. Zucker (Rodrigues, M. Pettersson), 58. Guentzel (Letang, Crosby)

Bruins: Vladař (Halák) – McAvoy, Lauzon, Carlo, Grzelcyk, Clifton, J. Zbořil – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), N. Ritchie – Senyshyn, Coyle, Bjork – Kuhlman, Frederic, Blidh.

Penguins: DeSmith (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rodrigues, McCann, Zucker – B. Tanev, F. Gaudreau, Aston-Reese – Angello, Jankowski, Lafferty.

Komentarze