Sezon 2018/2019:

1. Pierwsze spotkanie sparingowe zostanie rozegrane 19 września [wg czasu polskiego]. Wówczas to Pens zmierzą się z Buffalo Sabres.

2. W ramach pre-season odbędą się również po 2 mecze w Azji i w Europie. W ramach O.R.G. NHL China Games 15 i 19 września zagrają drużyny Boston Bruins i Calgary Flames. Z kolei w Europie w ramach serii NHL Global Series dojdzie do pojedynków New Jersey Devils z SC Bern (Szwajcaria, 1 października) oraz Edmonton Oilers z Kölner Haie (Niemcy, 3 października).

3. Sezon 2018/2019 zostanie zainaugurowany po raz kolejny wcześniej. Pierwsze cztery spotkania zaplanowano w nocy z 3 na 4 października [wg czasu polskiego], a na lód jako pierwsze wyjadą drużyny z Toronto i Montrealu. Pingwinydzień później, we własnej hali, zainaugurują sezon z obecnym zdobywcą Pucharu Stanley'a Washington Capitals.

4. Nowością w sezonie 2018/2019 będą mecze w ramach sezonu regularnego, które zostaną rozzegrane w Europie, i tak: 6 października w Sztokholmie dojdzie do pojedynku Edmonton Oilers z New Jersey Devils, natomiast 1 i 2 listopada w Helsinkach zmierzą się Florida Panthers i Winnipeg Jets.

5. Na 24-26 grudnia zaplanowano przerwę świąteczną w lidze. 

6. 43. Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się w Kanadzie, a konkretniej w Vancouver i Victorii. Impreza rozpocznie się 26 grudnia a zakończy się 5 stycznia. Od 8 do 14 grudnia Mistrzostwa Dywizji I (grupa B) odbędą się w Polsce w Tychach.

7. Winter Classic 2019 odbędzie się tradycyjnie 1 stycznia. Tym razem zimowe spotkanie pod gołym niebem zaplanowano na Notre Dame Stadium w stanie Indiana gdzie Chicago Blackhawks zagrają z Boston Bruins.

8. NHL All Star Game odbędzie się 26 stycznia na domowej hali San Jose Sharks - SAP Center. W tym czasie rozgrywki NHL będą zawieszone (24-27 stycznia).

9. Stadium Series w tym roku na Lincoln Financial Field w Filadelfi. 23 lutego na przeciw siebie staną hokeiści Philadelphia Flyers i Pittsburgh Penguins

10. 6 kwietnia - zostaną rozegrane ostatnie mecze sezonu zasadniczego. Dwa-trzy dni później zacznie się faza playoff.  

11. W dniach 28 kwietnia - 4 maja w Tllinnie odbędą się Mistrzostwa Świata zaplecza elity. W imprezie tej rzecz jasna wystąpi reprezentacja Polski (dywizja I, grupa B).

12. Mistrzostwa Świata w hokeju w tym sezonie odbędą się na Słowacji, a konkretniej w Bratysławie i Koszycach. Impreza potrwa od 10 do 26 maja. 

13. 21-22 czerwca zaplanowany został 57. w historii draft ligi NHL.

14. 1 lipca rozpocznie się Free Agent Tracker - zawodnikom, którzy mieli podpisane umowy do końca sezonu, wygasają kontrakty.