21 lipca / godz. 00:00 | Na stronie 167 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Michał Serdyński 28.06.2017; 10:24 | źródło: n\a
obrazek_news

Startuje development camp w Pittsburghu

Pittsburgh Penguins zaprosili 40 graczy na coroczny camp dla młodych zawodników. Wśród nich jest m.in. Daniel Sprong, który już miał okazję do występów w najlepszej hokejowej lidze świata.

W obozie, który rozpocznie się 29 czerwca i potrwa do 2 lipca [wg czasu polskiego] znalazło się 4 bramkarzy, 12 obrońców i 14 graczy ofensywnych. W kadrze są wszyscy zawodnicy wybrani w tegorocznym NHL Draft, który odbył się w ubiegłym tygodniu w Chicago. Ponadto nie zabrakło m.in. Zacha Aston-Reese, Filipa Gustavssona czy Frederika Tiffelsa, z którym Pens podpisali niedawno kontrakty.

Camp będzie miał miejsce w ośrodku szkoleniowym Pingwinów UPMC Lemieux Sports Complex podczas, którego zawodnicy zostaną podzieleni na dwie drużyny. Odbędą w ten sposób 3 treningi. Dodatkowe ćwiczenia zaplanowano dla bramkarzy. Obóz zakończą mini gry 3 na 3.

Największa uwaga będzie się skupiać na dwóch zawodnikach. Pierwszym z nich jest Daniel Sprong, który po kontuzjach w poprzednim sezonie ponownie będzie próbował się przebić do składu głównej drużyny. Druga z nich to Zach Aston-Reese, gwiazda NCAA, która przed kilkoma tygodniami szukała klubu w NHL i z pośród masy ofert wybrała własnie grę dla Pittsburgha. Aston-Reese również będzie chciał zapukać do drzwi NHL w przyszłym sezonie podobnie jak miało to miejsce w tym sezonie z Jimmym Vesey z New York Rangers.

Camp poprowadzi główny trener Wilkes-Barre Scranton/Penguins Clark Donatelli oraz jego asystenci Chris Taylor i J.D. Forres. Pomagać im będzie także trener naszej afiliacji w lidze ECHL Jeff Christian. Sztab szkoleniowy Penguins będzie reprezentował nowy trener bramkarzy Mike Buckley.

Lista zawodników biorących udział w obozie dostępna jest TUTAJ.

» wróć do strony głównej Zobacz także Wzmocnienie głębi - Derek Grant Pingwinem Poszukiwania skrzydłowego do top six zakończone? Oleksiak podpisany jako ostatni Matt Cullen wraca do Pittsburgha! Rynek wolnych agentów rozpoczęty. Johnson w Pittsburghu

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej