St. Louis Blues - Pittsburgh Penguins 2:3 SO; Neal w meczu gwiazd

Kolejne, siódme już z rzędu zwycięstwo Pens! Pittsburgh Penguins pokonał dzisiejszej nocy w wyjazdowym spotkaniu drużynę St. Louis Blues 3:2 po rzutach karnych. Decydującego karnego na wagę dwóch punktów zdobył Chris Kunitz.

Pierwsza tercja była tercją wyrównaną, w której kibice zgromadzeni w Scottrade Center bramek nie zobaczyli, choć sytuacji nie brakowało zarówno ze strony gospodarzy jak i samych Pingwinów. Oba zespoły oddały po 12 strzałów na bramkę Fleury'ego i Elliotta. Groźniejsze sytuacje tworzyli gospodarze, ale goalkeeper Pingwinów był w świetnej dyspozycji.

Na początku drugiej tercji na ławkę kar ze strony Blues powędrował Backes co jak później się okazało bardzo dużo kosztowało ekipę z St. Louis. W 24. minucie po dobrze rozegranym zamku pierwszą bramkę dla Pingwinów, po podaniu Martina, zdobył Neal i Pittsburgh prowadził 1:0. Niespełna dziesięć minut później guma ponownie wylądowała w siatce Blues. Engelland oddał ładny strzał spod niebieskiej, Elliott odbił strzał, lecz krążek do bramki dobił Sullivan i na tablicy wyników widniał już wynik 2:0 dla Pittsburgha. Chwilę po tym St. Louis zdobyło bramkę kontakową - Stewart wprowadził krążek do tercji Pingwinów, podał do Berglunda, który pewnie pokonał Fleury'ego. Ostatecznie druga tercja zakończyła się wynikiem 2:1 dla Penguins.

W 46. minucie podczas gry w przewadze Pingwiny pogubiły się i krążek przejął Oshie, podał do Berglunda, który wyjechał sam na sam z Fleury'm. Bramkarz Pens obronił strzał, lecz sędzia dopatrzył się faulu Pingwinów podczas ataku Berglunda i podyktował rzut karny dla gospodarzy. Blues okazji nie zmarnowali i wyrównali wynik spotkania. Wyrównująca bramka dodała skrzydeł St. Louis, które raz po raz stwarzało groźne ataki, kotłowało się pod bramką przyjezdnych, lecz ostatecznie Pingwiny trzeciej bramki nie straciły jak i również jej nie zdobyły i czekała nas kolejna dogrywka w wykonaniu drużyny z Miasta Stali. Dogrywka również nie wyłoniła zwycięscy, a w karnych lepszy okazał się Pittsburgh. Decydującego karnego strzelił Kunitz i Pingwiny mogły się cieszyć z kolejnych dwóch ligowych punktów.

Teraz czeka nas tygodniowa przerwa spowodowana weekendem All Stars. W All Stars będziemy mogli zobaczyć trzech przedstawicieli Pingwinów: Malkina, Letanga oraz Neala, który dzisiaj otrzymał zaproszenie na mecz gwiazd od włodarzy ligi NHL. Kolejne spotkanie Pingwiny rozegrają 1 lutego przeciwko Toronto Maple Leafs.

St. Louis Blues - Pittsburgh Penguins 2:3 SO (0:0;1:2;1:0;0:0;0:1)

Bramki:
PIT:   J. Neal (PPG, 03:26 - 2nd) , S. Sullivan (12:16 - 2nd) , C. Kunitz (00:00 - SO)
STL:   P. Berglund (15:16 - 2nd) , P. Berglund (PS, 05:04 - 3rd)