Skład campu po pierwszej redukcji

Trener Mike Sullivan wraz ze swoimi asystentami zdecydował się na odesłanie pierwszej partii zawodników do swoich macierzystych klubów. Aktualnie liczba zawodników wynosi 45 zawodników.

Zawodnicy, którzy zostali odesłani do swoich klubów to głównie prospekci grający jeszcze w juniorskich drużynach. Są to między innymi Calen Addison, Justin Almeida czy Jan Drozg. 

Zawodnicy trenują teraz w dwóch grupach głównej, która liczy 23 graczy i jest złożona z hokeistów którzy mają największe szanse na znalezienie się w składzie na opening night, oraz drugą, rezerwową grupę, w której znajdują się głównie gracze z AHL.

Skład tych grup prezentuje się następująco:

Kliknij po większą wersję

Jak widać jak narazie w grupie zawodników mieszczących się na skład na pierwszy mecz w sezonie jest Juuso Riikola. Fiński defensor na campie prezentuje się bardzo dobrze i ma duże szanse na NHL. Sezonu jednak zapewne w NHL nie zacznie z przyczyn technicznych — Penguins mogą mieć tylko 23 zawodników jednocześnie w składzie, a biorąc pod uwagę kontrakt na poziomie NHL Hayesa, Riikola może być tego ofiarą. 

Tristan Jarry znalazł się w grupie rezerwowej. Pomimo świetnego występu w sparingu z Detroit jak na razie to DeSmith ma pole position do roli backupa Murraya. Zobaczymy jak sprawa będzie wyglądała po weekendzie.

Jutro trzeci sparing Penguins i zarazem pierwszy na własnym lodzie zobaczymy więc zapewne dużo silniejszy skład. Początek meczu z Blue Jackets już o 21:00. 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.