13 listopada / godz. 23:28 | Na stronie 190 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 16.07.2015; 11:39 | źródło: n\a
obrazek_news

Simon dostał kontrakt

Czeski 21-letni napastnik, Dominik Simon, który w tym roku został draftowany przez Penguins w piątej rundzie podpisał trzyletnią umowę typu ELC z naszym klubem na łączną kwotę 925 tysięcy dolarów. 

Simon z powodzeniem występował w czeskiej ekstralidze w zespole z Pilzna. Jest także reprezentantem Czech. Na ostatnich Mistrzostwach Świata Elity w Pradze i Ostrawie występował w jednej linii nawet z Jaromirem Jagrem i imprezę zakończył z jedną zdobytą bramką oraz pięcioma asystami. 

Dominik sezon zapewne rozpocznie w Wilkes-Barre Scranton/Penguins, ale jeśli tam będzie spisywał się dobrze być może stanie się jednym z naszych zawodników do bottom lines. Czech z pewnością ma do tego odpowiednie warunki i potencjał. Kwota kontraktu tylko to udowadnia i czyni go jednym z lepiej zarabiających zawodników na naszym zapleczu. 

Podpisanie Simona przez Penguins wywołało dosyć spore poruszenie w czeskich mediach. Poprzedni klub Dominika - HC Pilzno podziękowało Simonowi za grę w ich zespole, a dziennikarze rozpisywali się o dużych szansach Simona na grę w NHL. 

» wróć do strony głównej Zobacz także Mecz #16: Devils vs. Penguins M15.: PIT - ARI 4:0 - Seria porażek przełamana Mecz #15: Penguins vs. Coyotes M14.: WSH - PIT 2:1 - Bolesna porażka Mecz #14: Capitals vs. Penguins

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej