PS #4: Hockeyville - Penguins vs. Blues

Już dzisiaj odbędzie się kolejna edycja amerykańskiego Kraft Hockeyville! Pingwiny wezmą udział w tym wydarzeniu po raz drugi. Po dwóch latach ponownie najlepsza okazała się społeczność z zachodniej Pensylwanii - tym razem wygrało miasteczko na przedmieściach Pittsburgha Belle Vernon.

Niestety mecz nie odbędzie się planowo na miejscowym lodowisku ponieważ nie udało się go na czas dostosować do minimalnego poziomu wymaganego przez NHL do rozegrania meczu sparingowego. Spotkanie zostało przeniesione do ośrodka treningowego Pens w Cranberry. Na miejscowym lodowisku odbędzie się jednak poranny trening naszej drużyny, po którym mieszkańcy Belle Vernon zostaną przetransportowani do Cranberry gdzie odbędzie się sparingowe spotkanie z St. Louis Blues. Wszystkie bilety na ten mecz zostały rozdane tylko i wyłącznie mieszkańcom tej miejscowości.

A mecz zapowiada się wyśmienicie. Swoje sparingowe debiuty zanotują w nim bowiem Crosby, Małkin, Kessel czy Letang. Nasza ofensywa wystąpi w niemal najsilniejszym składzie. Zabraknie jedynie Rusta, Wilson i Kuhnhackla. Testowany na lewym skrzydle u Małkina będzie za to Zach Aston-Reese, który mocno puka do składu głównego naszej drużyny.

W bramce stanie Matt Murray, który po raz pierwszy w roli backupa będzie miał na ławce Anttiego Niemiego. W defensywie zabraknie Maatty i Cole'a, ale zagrają wspomniany wyżej Letang, Schultz czy Dumoulin.

Ważna informacja dla kibiców! Po raz pierwszy będziemy mieli możliwość swobodnego obejrzenia spotkania. Transmisję przeprowadzi od godziny 2:00 w nocy czasu polskiego NBC. Transmisja na NHL.tv.

Pełny skład Pens na dzisiejsze spotkanie z Blues:

Bramkarze: Matt Murray, Antti Niemi.

Obrońcy: Kris Letang, Justin Schultz, Brian Dumoulin, Kevin Czuczman, Lukas Bengtsson, Chris Summers. 

Napastnicy: Sidney Crosby, Jewgienij Małkin, Phil Kessel, Carl Hagelin, Jake Guentzel, Ryan Reaves, Zach-Aston Reese, Conor Sheary, Carter Rowney, Garrett Wilson, Dominik Simon, Teddy Blueger.

Początek meczu o wspomnianej 2:00 czasu polskiego. Patrząc na skład i testowane linie w TOP6 warto zarwać nockę z Pingwinami!

Let's Go Pens! 

 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.