19 kwietnia / godz. 19:41 | Na stronie 106 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 01.07.2015; 19:04 | źródło: n\a
obrazek_news

Phil Kessel w Pittsburghu!

Transferowy hit lata w NHL. Phil Kessel zmienia barwy klubowe z Toronto Maple Leafs ma Pittsburgh Penguins. To potężne wzmocnienie naszego top-six i wyraźny znak, że w przyszłym sezonie interesują nas najwyższe cele.

W zamian do Toronto Maple Leafs powędrują: Kasperi Kapanen, Scott Harrington, Nick Spaling oraz 1 i 3 runda draftu w 2016 roku. Pingwiny prócz Kessela otrzymują od Toronto 24-letniego szwedzkiego defensora Tima Erixona oraz obiecującego skrzydłowego Tylera Biggsa, który być może pogra u nas w bottom lines. Prócz tego Toronto zachowuje 15% kontraktu Kessela do 2022 roku i Liście oddają nam drugą rundę draftu 2016. 

Trade wygrany czy przegrany? Moim zdaniem wygranym. Pozyskaliśmy zawodnika, który może w naszych barwach ustrzelić w okolicach 50 bramek. Oddaliśmy Harringtona, który powiedzmy sobie szczerze nie miał u nas szans wygrać rywalizacji z Pouliotem oraz Maattą, Spalinga, który miał dosyć wysoki kontrakt i prezentował dosyć nikła formę w ubiegłym sezonie oraz 1 pick (co przy takim tradzie jest zrozumiałe) oraz pick numer 3. Prócz tego do Toronto idzie Kapanen, nasza nadzieja na skrzydle - racja. Ale w zamian otrzymaliśmy natychmiastowe i pewne wzmocnienie top six w postaci Kessela.

Mogło być drożej, nie jest źle. Ocenimy ten trade w środku sezonu. 

» wróć do strony głównej Zobacz także R1.M4.: PHI - PIT 0:5 - Pingwiny krok od awansu Runda 1. Mecz 4.: Flyers vs. Penguins In the Room: Enjoy The Ride S07E07 R1.M3.: PHI - PIT 1:5 - Prowadzenie odzyskane Runda 1. Mecz 3.: Flyers vs. Penguins

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej