15 grudnia / godz. 16:00 | Na stronie 216 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 03.12.2018; 21:01 | źródło: n\a
obrazek_news

Petterson za Spronga

Marcus Petterson został wytransferowany do Penguins z Anaheim Ducks w zamian za Daniela Spronga. 

Petterson to młody, perspektywiczny 22-letni obrońca ze Szwecji. Będzie on najmłodszym defensorem Penguins, który może stać się stałym członkiem naszej obrony na najbliższe lata. Petterson jak na razie w Ducks rozegrał niecałe dwa sezony. W poprzednim roku w trakcie występów w AHL, został powołany do NHL i tam zadomowił się na dobre. W tym sezonie w 27 spotkaniach zanotował 6 asyst.

Wcześniej Petterson grał w barwach szwedzkiej Skelleftea. Można było go zobaczyć na meczach Hokejowej Ligi Mistrzów w Polsce. 

Odchodzi od nas Daniel Sprong. Wydawało się nasz największy ofensywny talent, który jednak całkowicie zawiódł w NHL. Zawiódł na pewno w systemie Mike'a Sullivana, ale nadal ma szansę na dużą karierę w NHL. Cena za jego osobę wydaje się bardzo mała. Petterson to co prawda również wybór w drugiej rundzie draftu jak Sprong, ale to Daniel przed rokiem był jednym z najlepszych zawodników w AHL.

Zobaczymy jak będzie spisywać się defensywa Penguins po transferze Pettersona.

» wróć do strony głównej Zobacz także Mecz #32: Penguins vs. Kings M31.: PIT - BOS 5:3 - Rollercoaster na korzyść Pens Mecz #31: Penguins vs. Bruins Mecz #30: Blackhawks vs. Penguins M29.: NYI - PIT 1:2 SO - Udany powrót na Long Island

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej