23 stycznia / godz. 10:17 | Na stronie 180 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 23.02.2018; 20:47 | źródło: n\a
obrazek_news

Ogromne wzmocnienie! Brassard jest Pingwinem! (UPDATE)

Jest długo wyczekiwany ruch Jima Rutherforda w kwestii trzeciego centra. Zespół pozyskał z Ottawa Senators Derricka Brassarda, prospekta Vincenta Dunna i trzecią rundę draftu 2018. W zamian Sens otrzymali pierwszą rundę draftu 2018, trzecią rundę draftu 2019 oraz golkipera Filipa Gustavssona oraz obrońcę Iana Cole. W transakcji wzięli także udział Vegas Golden Knights, którzy pozyskali Ryana Reavesa i czwartą rundę draftu 2018 w zamian za zatrzymanie 40% cap space Brassarda oraz prospekta Tobiasa Lindberga.

To kapitalny ruch Rutherforda. Nikt nie spodziewał się, że Pens zdołają pozyskać centra, który z powodzeniem mógłby pełnić rolę pierwszego w niektórych drużynach. U nas Brassard będzie trzecim centrem. Statystycy już wyliczyli iż transfer Brassarda daje Penguins niemal 3% więcej szans na wygranie Pucharu Stanleya.

Brassard w najlepsze wyniki osiągał w barwach New York Rangers gdzie notował okolice 60 punktów w sezonie. W tej kampanii ma jak na razie 18 bramek i 20 asyst w 58 spotkaniach. 

Co ważne Brassard ma także ważny kontakt w przyszłym sezonie, a więc w Mieście Stali będzie grał przynajmniej przez dwa najbliższe lata. 

Kto wie czy to nie koniec wzmocnień Rutherforda. Najważniejszy cel został osiągnięty  pozyskanie trzeciego centra. Być może teraz nasz menadżer będzie chciał znaleźć weterana do obrony po odejściu Cole'a. 

Transfer został pierwotnie odrzucony przez ligę z powodu Vegas, którzy mieli zatrzymać część capspace Brassarda. Aby to się stało Brassard podobno wpierw został wytransferowany z Ottawy do Vegas, a Vegas oddało Brassarda natychmiastowo do Pittsburgha. W sumie podobno dokonano aż czterech wymian w jednym czasie. To najbardziej skomplikowany ruch transferowy w historii NHL.

» wróć do strony głównej Zobacz także M48.: VGK - PIT 7:3 - Słaby mecz w Vegas Mecz #48: Golden Knights vs. Penguins M47.: ARI - PIT 2:3 OT - Wymęczone zwycięstwo w Arizonie Mecz #47: Coyotes vs. Penguins Blandisi najnowszym Pingwinem; Brassard w Blue Jackets?

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej