Mecz #66: Penguins vs. Panthers

Pingwiny doprowadziły do takiej sytuacji w tym sezonie, że aktualnie każdy mecz jest dla nich nowym meczem sezonu. Takim spotkaniem będzie właśnie dzisiejsze starcie z Florida Panthers, które może pomóc nam rozpocząć dwumecz z Blue Jackets z dobrej pozycji.

Ciasno jest w Metro. Aktualnie każda drużyna z TOP5 dywizji może jeszcze ją wygrać albo nawet nie zagrać w play-offach. Penguins do drugi Islanders tracą cztery punkty, do pierwszych Capitals sześć punktów, ale mają o jeden mecz rozegrany mniej. Dzisiejsze zwycięstwo z Panthers oraz ewentualna porażka Hurricanes oznaczałaby awans na trzecią lokatę. 

Przed nami bardzo ciężki dwumecz, który może zadecydować o tym kto zagra w play-offach. W czwartek i sobotę Penguins bowiem zagrają z Blue Jackets, którzy aktualnie tracą do nas dwa punkty. Zwycięstwo w meczu z Panthers z pewnością pozwoliłoby podejść do tej rywalizacji w dobrych nastrojach i pewnym swoich sił. 

Punktów nie można także dzisiaj stracić bowiem w pogoni za play-offami są Flyers, którzy wcale nie mają takich małych szans na dogonienie Penguins. Lotnicy aktualnie tracą do nas tylko pięć punktów. Momentem zwrotnym było dla nich zwycięstwo w Stadium Series z Penguins, wszystko to na własne życzenie naszej drużyny...

Z dobrych informacji wszystko wskazuje na to iż dzisiaj do gry powróci Brian Dumoulin. Kris Letang także trenował już z zespołem, ale on jeszcze dzisiaj nie zagra. Treningi na lodzie wznawia także powoli Olli Maatta. Nasza defensywa powoli wraca więc do zdrowia i dobrze bowiem bez Letanga do play-offów na pewno nie awansujemy.

Panthers ostatnio przegrali z Senators 3:2 i aktualnie zajmują szóstą pozycję w Dywizji Atlantyckiej z nikłymi szansami na play-offy. Niemniej jednak z Floridą w Pittsburghu rzadko kiedy gra nam się łatwo. Ostatni mecz z Panthers przegraliśmy po dogrywce 3:2.

Przewidywany skład Penguins:

McCann — Crosby — Guentzel
Aston-Reese — Małkin — Kessel
Simon — Bjugstad — Hornqvist
Blueger — Cullen — Wilson

Dumoulin — Schultz
Pettersson — Gudbransom
Riikola — Johnson

Murray

Przewidywany skład Panthers:

Huberdeau — Barkow  Dadonow
Vatrano — Trocheck — Hoffman
McGinn — Sheahan — Brouwer
Hawryluk — Borgstrom — Hunt

Matheson — Ekblad
Yandle — Weegar
Pysyk — Brown

Luongo

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.