Mecz #37: Penguins vs. Red Wings

Święta i po świętach. Kończy się także świąteczna przerwa w NHL. Dzisiaj Penguins wracają do gry i zagrają na własnym lodzie przeciwko Detroit Red Wings.

Pingwiny ostatnio mają się całkiem nieźle. Bilans ich ostatnich 11 spotkań to 8-2-1. Te trzy przegrane spotkania to tradycyjne porażki w meczach, które powinny być wygrane  starcie z Blackhawks, którzy nie wygrali od 8 spotkań czy z Ducks, z którymi prowadziliśmy już 2:0. Momentum w drużynie z pewnością jest i miejmy nadzieję, że przerwa świąteczna go nie przystopowała. Na dobry bilans Penguins ma wpływ wiele czynników, ale przede wszystkim dobra gra bramkarzy. Zarówno DeSmith jak i Murray po powrocie jak na razie byli dla drużyny wartością dodaną. 

Pens zajmują aktualne trzecie miejsce w dywizji. W momencie kiedy Pittsburgh zaczął grać lepiej, na wyższe obroty wskoczyli także Blue Jackets i tracimy do nich aktualnie trzy oczka. Strata do Washingtonu wynosi zaś pięć punktów. Koniec grudnia to powoli czas, w którym każdy punkt zaczyna się liczyć i nie można pozwolić aby te drużyny odskoczyły nam na większą przewagę punktową. 

Nadal martwi nas nieco gra Małkina, który w statystyce plus/minus ma fatalny wynik -14. Miejmy nadzieję, że te kilka dni przerwy w przypadku Geno będą momentem zwrotnym, podobnie jak to miało miejsce z Sidem przed dwoma laty. Wówczas również Crosby po świętach wrócił jako nowy zawodnik. 

Red Wings do meczu z Pens prawdopodobnie przystąpią osłabieni. Przed świętami kontuzje mieli bowiem DeKeyser, Green, Helm oraz Mantha. Dla Pens nie zagrają Oleksiak i Schultz. Rutherford w wywiadzie dla prasy wygadał się także iż Pearson od miesiąca gra z kontuzją i nie zobaczyliśmy jeszcze na co naprawdę go stać. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Rust
Simon  Małkin  Kessel
Pearson  Brassard  Hornqvist
Aston-Reese Cullen Sheahan

Dumoulin  Letang
Maatta Riikola
Pettersson Johnson

Murray

Przewidywany skład Red Wings:

Nyquist — Larkin Abdelkader
Bertuzzi  Nielsen  Glendening
Ehn  De La Rose  Rasmussen
Vanek  Megan Frk

Kronwall  Jensen
Cholowski Daley
Ericsson  Hronek

Bernier

Początek meczu w Pittsburghu o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.