13 listopada / godz. 23:54 | Na stronie 204 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 11.07.2014; 17:17 | źródło: n\a
obrazek_news

Kapanen podpisał swój pierwszy kontrakt

Tegoroczny pierwszy wybór Pittsburgh Penguins w drafcie, fiński napastnik Kasperi Kapanen, podpisał w dniu dzisiejszym trzyletni kontrakt z klubem z Miasta Stali. Umowa zacznie obowiązywać w momencie gdy Kapanen podejmie profesjonalną grę. 

Kasperi pomimo zaledwie 17-lat rozegrał już niemal dwa pełne w sezony w fińskiej pierwszej lidze, która cechuje się twardą i nieustępliwą grą, zbliżoną do tej jaką możemy obserwować za oceanem. Kapanen był najwyższej notowanym europejskim zawodnikiem w rankingach przed tegorocznym draftem. Nikt nie spodziewał się, że Fin zostanie dopiero wybrany z 22 numerem, który należał do Pens.

Kasperi jest synem Samiego Kapanena - wieloletniego zawodnika Philadelphia Flyers, który w swojej karierze rozegrał ponad 800 meczów w lidze NHL. 

Wiele wskazuje na to, że jeśli Kasperi zaprezentuje się solidnie na campie dla prospektów oraz drużyny, otrzyma szansę na debiut w NHL już w najbliższym sezonie. 

» wróć do strony głównej Zobacz także Mecz #16: Devils vs. Penguins M15.: PIT - ARI 4:0 - Seria porażek przełamana Mecz #15: Penguins vs. Coyotes M14.: WSH - PIT 2:1 - Bolesna porażka Mecz #14: Capitals vs. Penguins

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej