22 stycznia / godz. 08:09 | Na stronie 196 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 27.12.2018; 23:36 | źródło: n\a
obrazek_news

Jake Guentzel z nowym kontraktem!

Jedno z największych letnich zmartwień Pens przeszło do historii już dzisiaj. Jake Guentzel podpisał nowy, 5-letni kontrakt na łączną sumę 30 milionów dolarów. Oznacza to, że Guentzel będzie zarabiał 6 milionów dolarów rocznie.

Co tu dużo mówić nie jest to mała kwota. Guentzel póki co jednak wpisuje się coraz wyraźniej w core naszej drużyny, salary cap ciągle idzie w górę i ma znacząco podskoczyć w 2019 roku. 6 milionów dolarów nie wydaje się więc tragiczną kwotą, przede wszystkim jeśli Guentzel będzie utrzymywał poziom gry taki jak obecnie przez cały rok.

Jake to jedno z największych odkryć draftowych Penguins w ostatnich latach. Obok Matta Murraya to właśnie Guentzel jest jednym z wychowanków naszej drużyny stanowiących o sile drużyny.  

Amerykanin rozgrywa obecnie swój trzeci sezon w barwach Penguins i dzięki nowej umowie ma reprezentować barwy klubu z Pensylwanii aż do 2024 roku. 

» wróć do strony głównej Zobacz także M48.: VGK - PIT 7:3 - Słaby mecz w Vegas Mecz #48: Golden Knights vs. Penguins M47.: ARI - PIT 2:3 OT - Wymęczone zwycięstwo w Arizonie Mecz #47: Coyotes vs. Penguins Blandisi najnowszym Pingwinem; Brassard w Blue Jackets?

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej