24 września / godz. 00:26 | Na stronie 169 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 05.11.2014; 20:29 | źródło: n\a
obrazek_news

Fleury z nowym kontraktem!

Świetna postawa Marca-Andre Fleury na początku tegorocznego sezonu przełożyła się na natychmiastową decyzję Jima Rutherforda dot. nowego kontraktu zawodnika. Popularny "Flower" podpisał w dniu dzisiejszym nową, czteroletnią umowę na łączną kwotę 23 milionów dolarów.

Oznacza to, że Fleury każdego roku zarobi dokładnie 5,75 miliona dolarów. Jest to podwyżka w wysokości 750 tysięcy dolarów rocznie w porównaniu z aktualnie obowiązującym kontraktem.

Fleury to pierwszy wybór Pingwinów w drafcie w 2003 roku. Od tego czasu Marc-Andre stale jest Pingwinem. Z zespołem zdobył Puchar Stanleya w 2009 roku, po czym prezentował dosyć średnią formę w kolejnych play-offach. Ostatnie rozgrywki posezonowe w wykonaniu Flowera były jednak już przyzwoite.

Marc-Andre ma 29 lat. W chwili wygaśnięcia kontraktu będzie kończył 33 lata.

» wróć do strony głównej Zobacz także Pre-season: Penguins - Red Wings 2:3 - Jarry na plus Pre-season: Penguins - Blue Jackets 7:3 - Riikola bliski NHL Pre-season: Dzisiaj sparing z Blue Jackets! Skład campu po pierwszej redukcji Dwa mecze Pens w październiku w TVP Sport

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej