Daniel Winnik wytransferowany do Pens!

Jest kolejny świetny ruch naszego menadżera Jima Rutherforda. GMJR przed kilkoma chwilami pozyskał z Toronto Maple Leafs Daniela Winnika za w miarę rozsądną cenę. Do Toronto w zamian powędrował Zach Sill oraz druga runda draftu w 2016 roku, a także czwarta runda draftu w roku 2015. Dodatkowo Toronto będzie opłacać połowę pensji Winnika. Zabieg ten dokonany został w celu zmieszczenia zawodnika w naszym salary cap. 

Od kilku dni mówiło się o potencjalnym zainteresowaniu Pingwinów Winnikiem, ale zawodnika chciałby pozyskać także inne kluby i wydawało się, że Maple Leafs będą czekali aż do samego trade deadline z oddaniem zawodnika aby uzyskać jak najwyższą cenę. Rutherford jednak po raz kolejny popisał się swoim kunsztem i zdołał przekonać działaczy Toronto do transferu już teraz.

Winnik to świetny gracz do bottom-six. Prawdopodobnie zagra u boku Suttera. W tym sezonie zdobył siedem bramek oraz zanotował osiemnaście asyst w 58 spotkaniach. 

Czy to ostatni ruch Rutherforda? Wciąż nie wiadomo. Menadżer Pens wciąż posyła klubowych skautów na inne ligowe spotkania. 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.