22 października / godz. 03:12 | Na stronie 265 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 24.07.2017; 20:58 | źródło: n\a
obrazek_news

Brian Dumoulin z sześcioletnim kontraktem!

Dzisiaj miał się odbyć w Toronto arbitraż Briana Dumoulina, ale ostatecznie nie doszło do tego ruchu. Klub w ostatniej chwili porozumiał się z zawodnikiem i podpisał z nim długą, sześcioletnią umowę. Dumoulin rocznie zarabiać będzie 4,1 miliona dolarów.

Dumoulin wyrósł na czołowego obrońcę Penguins. W tych play-offach pod nieobecność Krisa Letanga spędzał na lodzie najwięcej minut. Od dwóch sezonów jest defensorem na miarę TOP4 naszej drużyny. Kontrakt 4,1 miliona dolarów być może jest małym ryzykiem, ale z pewnością Brian zasłużył na taką umowę.

Umowa będzie obowiązywała od nowego sezonu aż do sezonu 2022/23.

Pingwiny w chwili obecnej mają do dyspozycji 6,3 miliona dolarów na kontrakty zawodników w nowym sezonie. W podobnej do Dumoulina sytuacji jest Conor Sheary. Sheary ma zaplanowane przesłuchanie arbitrażowe na 5 sierpnia. Conor jest jednak reprezentowany przez tego samego agenta co Dumoulin, który wyraził nadzieję, że uda się także i w tym przypadku podpisać umowę bez arbitrażu. 6,3 miliona dolarów musi bowiem wystarczyć na Sheary'ego oraz trzeciego centra.

» wróć do strony głównej Zobacz także List od klubu na kolejny sezon działalności Polish Penguins! M6.: TOR - PIT 0:3 - Huczny powrót Murraya Mecz #6: Maple Leafs vs. Penguins Trzy mecze Pens w TVP Sport w listopadzie! M5.: PIT - VAN 2:3 OT - Kolejna porażka po dogrywce

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej