22 stycznia / godz. 07:08 | Na stronie 158 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 24.07.2017; 20:58 | źródło: n\a
obrazek_news

Brian Dumoulin z sześcioletnim kontraktem!

Dzisiaj miał się odbyć w Toronto arbitraż Briana Dumoulina, ale ostatecznie nie doszło do tego ruchu. Klub w ostatniej chwili porozumiał się z zawodnikiem i podpisał z nim długą, sześcioletnią umowę. Dumoulin rocznie zarabiać będzie 4,1 miliona dolarów.

Dumoulin wyrósł na czołowego obrońcę Penguins. W tych play-offach pod nieobecność Krisa Letanga spędzał na lodzie najwięcej minut. Od dwóch sezonów jest defensorem na miarę TOP4 naszej drużyny. Kontrakt 4,1 miliona dolarów być może jest małym ryzykiem, ale z pewnością Brian zasłużył na taką umowę.

Umowa będzie obowiązywała od nowego sezonu aż do sezonu 2022/23.

Pingwiny w chwili obecnej mają do dyspozycji 6,3 miliona dolarów na kontrakty zawodników w nowym sezonie. W podobnej do Dumoulina sytuacji jest Conor Sheary. Sheary ma zaplanowane przesłuchanie arbitrażowe na 5 sierpnia. Conor jest jednak reprezentowany przez tego samego agenta co Dumoulin, który wyraził nadzieję, że uda się także i w tym przypadku podpisać umowę bez arbitrażu. 6,3 miliona dolarów musi bowiem wystarczyć na Sheary'ego oraz trzeciego centra.

» wróć do strony głównej Zobacz także M48.: VGK - PIT 7:3 - Słaby mecz w Vegas Mecz #48: Golden Knights vs. Penguins M47.: ARI - PIT 2:3 OT - Wymęczone zwycięstwo w Arizonie Mecz #47: Coyotes vs. Penguins Blandisi najnowszym Pingwinem; Brassard w Blue Jackets?

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej