CONSOL Energy Center

3:2
Minnesota Wild

PS #3: PIT - MIN 3:2 OT - Sutter zapewnia zwycięstwo

Jest pierwsze sparingowe zwycięstwo naszej drużyny! Pingwiny po raz pierwszy zagrały w silniejszym składzie i od razu odnotowały zwycięstwo. Pittsburgh pokonał po dogrywce Minnesotę 3:2. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Brandon Sutter, który rozegrał świetny mecz.

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza wczorajsza pierwsza linia ofensywna w postaci trio Bennett - Sutter - Downie. Być może tak właśnie będzie wyglądała trzecia formacja ataku na starcie naszego sezonu.

Pierwsza bramka padła w 13. minucie starcia podczas gry Pingwinów w przewadze. Wówczas Bennett kapitalnie podał do Suttera, który dopełnił tylko formalności i pokonał Kuempera. Zaraz na początku drugiej odsłony Wild odpowiedzieli również bramką zdobytą w przewadze. Dobry zamek gości skutecznym uderzeniem zakończył Vanek i było 1:1.

Na kolejne bramki poczekać musieliśmy niemal do połowy trzeciej tercji. W 48. minucie Zatkoffa pokonał Parise, który wykorzystał dobre podanie od Granlunda i bylo 2:1 dla Minnesoty. Odpowiedź Pens była jednak natychmiastowa. Kilkanaście sekund później Bryzgałowa pokonał jeden z naszych juniorów walczących o skład - Oskar Sundqvist i w Consol Energy Center ponownie mieliśmy remis.

Więcej goli w regulaminowym czasie gry nie zobaczyliśmy, a dogrywka należała do naszej drużyny. W 3. minucie doliczonego czasu gry Sutter dobił backhandem uderzenie Despresa i Pingwiny mogły zjechać z lodu jako zwycięska drużyna.

Kolejny solidny sparing rozegrany przez nasz zespół pod wodzą Johnstona. Warto zaznaczyć, że po drugiej stronie lodu ponownie znalazła się drużyna grająca w dużej mierze swoim najsilniejszym składzie. W Wild mogliśmy zobaczyć takie postacie jak Parise, Koivu, Vanek czy Pominville.

W naszym zespole na plus cała pierwsza formacja ofensywna, Oskar Sundqvist oraz Patrick Hornqvist, który ponownie bardzo ciężko pracował na lodzie. Niestety wszystko wygląda na to, że skład oddala się od Kasperiego Kapanena. Młody Fin zagrał wczoraj u boku Goca i Hornqvista w drugiej formacji ale na lodzie spędził niespełna 16. minut i oddał jeden strzał.

Kolejne sparingowe starcie już w sobotę o godzinie 22:00 czasu polskiego z Columbus Blue Jackets. Godzina dla polskiego kibica świetna, a mecz warto obejrzeć bo najprawdopodobniej zagra w nim Crosby oraz Kunitz.

Pittsburgh Penguins - Minnesota Wild 3:2 OT (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

1:0 - Sutter - Bennett, Goc (12:32, 5/4)

1:1 - Vanek - Koivu, Dumba (20:33, 5/4)

1:2 - Parise - Granlund, Pominville (47:12)

2:2 - Sundqvist - Despres, Comeau (47:26)

3:2 - Sutter - Despres (62:23)

Penguins: Zatkoff (Greiss) - Harrington, Martin, Despres, Bortuzzo, Scuderi, Dumoulin - Bennett, Sutter, Downie - Kapanen, Goc, Hornqvist - Spaling, Sundqvist, Comeau - Sill, Ebbett, Megna.

Wild: Kuemper (od 40:00 Bryzgałow) - Ballard, Bickel, Folin, Scandella, Brodin, Spurgeon, Dumba - Koivu, Fontaine, ZUcker, Cooke, Vanek, Sutter, Pominville, Haula, Granlund.