5:1
Florida Panthers

M43.: PIT - FLO 5:1 - Prosto i przyjemnie

Niespodziewanie proste okazało się dla Penguins spotkanie z Florida Panthers. Podopieczni Mike'a Sullivana ograli Pantery 5:1, a po kilku minutach meczu prowadzili już 2:0. Bramki dla Pittsburgha zdobywali Pearson, Rust, Sheahan oraz Crosby.

Pingwiny nie mogły rozpocząć lepiej spotkania z Floridą. Po niespełna czterech minutach gry prowadziliśmy już przewagą dwóch bramek.

Strzelanie rozpoczął w 2. minucie spotkania Pearson, który ładnym strzałem z nadgarstka pokonał Luongo. Kolejną asystę przy tym golu zaliczył Pettersson, który ostatnio wyrasta na jednego z najlepszych defensorów Pens.

W 4. minucie kapitalną akcję rozegrali Guentzel z Rustem. Jake podał idealnie do Bryana, a ten przełożył krążek i strzałem z backhandu podwyższył prowadzenie Penguins.

Potem Panthers wzięli się do roboty i zaczęli atakować bramkę Penguins. Tam jednak ponownie kapitalnie spisywał się Murray. W pierwszej tercji wyłapał on wszystkie 16 uderzeń Floridy.

W drugiej tercji Penguins również dosyć szybko zaaplikowali rywalom dwie bramki i co więcej  były to dwie bramki zdobyte w osłabieniu.

W 24. minucie meczu Panthers dopuścili do kontrataku, po którym drugie trafienie zaliczył Rust.

Pięć minut później Panthers ponownie grali w przewadze i ponownie stracili gola. Tym razem Sheahan odzyskał gumę w tercji neutralnej i ruszył z udaną indywidualną akcją.

To pierwsza taka sytuacja od 2016 roku kiedy Penguins zdołali zdobyć dwie bramki w osłabieniu w jednym spotkaniu. Z rezultatem 4:0 w 30. minucie meczu spotkanie wydawało się być już rozstrzygnięte.

W 40. minucie meczu Ekblad zdobył pierwsze i jak później okazało się jedyne trafienie dla Panter. Po 40. minutach gry prowadziliśmy 4:1.

Trzecia tercja nie była już wielce ekscytująca. Penguins zdobyli jeszcze jedno trafienie  w 54. minucie do siatki trafił Crosby. Ostatecznie Penguins wygrali z Panthers 5:1 i utrzymali drugie miejsce w dywizji.

Teraz czas na długą serię wyjazdowych spotkań po zachodzie, którą rozpoczniemy w weekend. Penguins do Pittsburgha powrócą dopiero pod koniec miesiąca.

Pittsburgh Penguins  Florida Panthers 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Bramki i asysty: 2. Pearson (M. Pettersson, Hörnqvist), 4. Rust (Guentzel, Crosby), 24. Rust (Cullen, Dumoulin), 29. Sheahan, 54. Crosby (Malkin, M. Pettersson) – 40. Ekblad (Dadonov)

Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang, Dumoulin, Riikola, Määttä, J. Johnson, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin, Simon – Kessel, Brassard, Pearson – Aston-Reese, Cullen, Sheahan.

Panthers:  Luongo (29. Reimer) – Ekblad, Yandle, Pysyk, Matheson, Weegar, Kiselevič – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Hoffman, Borgström, Vatrano – Malgin, McCann, Brouwer – Sceviour, Lammikko, Hawryluk.