Mecz #33: Penguins vs. Ducks

Pingwiny wracają do gry, a tempo spotkań rośnie przed przerwą świąteczną. Po wolnej niedzieli dzisiaj podopieczni Mike'a Sullivana zagrają na własnym lodzie z Anaheim Ducks.

Pens będą starali się podtrzymać dobrą passę i wygrać trzeci mecz z rzędu. Nie ma co ukrywać, że dzisiejsze zwycięstwo znacznie poprawiłoby nastroje w drużynie i dodatkowo ją zmotywowało do dobrego występu w Washingtonie, który już we środę. 

Ducks ostatnio ograli na wyjeździe Columbus Blue Jackets 2:1 po dogrywce. Obydwie bramki w tym meczu zaliczył Daniel Sprong. Tak, ten sam Daniel Sprong, który w Pittsburghu kompletnie nie mógł się odnaleźć. Teraz wygrywa mecze zespołowi z Anaheim i po pięciu spotkaniach w barwach Ducks ma trzy gole.

Pettersson, którego dostaliśmy w zamian za Spronga wykonuje równie dobrą robotę w defensywie. Wiele wskazuje na to, że prognozy Rutherforda były dobre i Pettersson faktycznie może się stać drugim Dumoulinem. O tym jak ważny dla naszego zespołu jest Dumo nie trzeba nikomu mówić. 

Transfer działa więc dla obydwu zespołów, ale motywacja po stronie Spronga na strzelenie dzisiaj bramki Penguins będzie ogromna. Holender nie miał dobrych relacji z Sullivanem, miał mu za złe, że nie stawiał na niego. Okazja na małą zemstę. 

Jeśli Pens wygrają dzisiejszy mecz i Jackets przegrają swoje starcie z Vegas to awansujemy na drugie miejsce w dywizji z przewagą punktu dla Kurtkami. 

Co do kontuzji. Penguins zagrają w takim samym składzie jak z Kings. Raczej nie zagra jeszcze Letang, a zabraknie na pewno Hornqvista, Simona oraz Schultza. Ducks będą dzisiaj musieli sobie poradzić bez Perry'ego, Bieksy, Fowlera, Rakkela oraz Millera. 

Kto stanie w bramce? Nie wiadomo. Moim typem jest jednak DeSmith. 

Przewidywany skład Penguins:

Rust — Crosby — Guentzel
Aston-Reese — Małkin — Kessel
Sheahan — Brassard — Pearson
Grant — Cullen — Wilson

Dumoulin — Riikola
Maatta — Oleksiak
Pettersson — Johnson

DeSmith

Przewidywany skład Ducks:

Aberg — Getzlaf  Kase
Cogliano  Kesler  Silfverberg
Ritchie  Henrique  Sprong
Sherwood Rowney  Street

Lindholm  Montour
Larsson  Manson
Mahura Dotchin

Gibson

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja tradycyjnie na NHL.tv.

Let's Go Pens!

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.