Mecz #31: Penguins vs. Bruins

Po fatalnej porażce z najgorszą drużyną ligi w Chicago Penguins w końcu wracają na własne lodowisko gdzie dzisiaj zagrają z Boston Bruins. 

Będzie to kolejna szansa dla Penguins na wskoczenie do czołówki naszej dywizji, jeśli wygramy będziemy trzeci i niestety nasza strata do pierwszych Capitals będzie wynosić już pięć oczek.

Ostatni mecz w Chicago nie ułożył się po myśli podopiecznych Mike'a Sullivana, ale zapewne tego można było się spodziewać. Pingwiny nie potrafią grać z Blackhawks, każdy ich wyjazd do Chicago to ogromna męka, jak widać niezależnie od pozycji w tabeli jaką zajmuje Kane i spółka. 

To jednak już przeszłość. Przed Pingwinami ważny weekend z meczami back-to-back. Na początek nie łatwa przeprawa z Bruins, którzy wygrali ostatnie trzy spotkania z rzędu i mają na swoim koncie aktualnie 38 punktów. 

Penguins grali już z Bruins w tym sezonie na ich lodowisku i wówczas mecz zakończył się naszą porażką po dogrywce.

Do składu w ostatnim meczu powrócił Matt Murray oraz Matt Cullen. Ten pierwszy jednak mecz obserwował z perspektywy backupa. W obliczu weekendu z meczami back-to-back Murray na pewno powróci do bramki w ten weekend. Stanie się to zapewne dzisiaj. 

Nadal nie wiadomo jak ma się sprawa z Patriciem Hornqvistem, który ponownie pozostanie raczej poza kadrą meczową. Nie zagra także Dominik Simon oraz Justin Schultz.

Bruins również mają sporo kontuzji. Bergeron, Chara, Miller czy DeBrusk to nazwiska, których dzisiaj zabraknie.

Przewidywany skład Penguins:

Brassard — Crosby Guentzel
Pearson  Małkin Kessel
Aston-Reese — Sheahan — Rust
Grant  Cullen  Dea

Dumoulin  Letang
Maatta  Oleksiak
Petterson  Johnson

Murray

Przewidywany skład Bruins:

Marchand  Krejci  Pastrnak
Nordstrom  Cave  Backes
Donato  Karlsson  Heinen
Smith Kuraly Wagner

Krug  Carlo
Grzelcyk  McAvoy
Moore  Kampfer

Rask

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego, a transmisje z tego meczu oprócz NHL.tv znajdziecie także na TVP Sport.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.