Mecz #30: Blackhawks vs. Penguins

Podróż Pingwinów trwa. Po zwycięstwie w Nowym Jorku nasi zawodnicy polecieli prosto do Chicago gdzie dzisiaj zagrają z Blackhawks.

Będzie to drugi mecz wyjazdowy zawodników Pens u boku swych ojców. We wtorek w Nowym Jorku rozpoczął się coroczny wypad ojców zawodników, którzy na kilka dni pojawiają się u boku swych synów i uczestniczą w życiu całej drużyny. To tyle z ciekawostek.

Penguins mają dzisiaj ogromną okazję na awans na drugą lokatę w Dywizji Metropolitarnej. Jeśli uda się wygrać za dwa punkty będziemy mieli tyle samo oczek co Columbus Blue Jackets, ale z lepszym bilansem bramkowym to my obejmiemy drugą lokatę. 

Do tego jednak długa droga pomimo tego, że gramy dzisiaj z najgorszą drużyną w lidze (aktualnie). Blackhawks przegrali aż osiem spotkań z rzędu. Z ciekawych statystyk odnalazłem, że od 18 listopada Chicago prowadziło w jakimś meczu łącznie... 45 sekund. Jastrzębie są więc pogrożone aktualnie w bardzo dużym kryzysie, ale każda seria porażek musi być kiedyś przerwana. Ponadto Pingwiny mają makabryczne wspomnienia z zeszłego roku gdzie przeciwko Blackhawks na wyjeździe przegrali 10:1. 

Nasz zespół jest jednak zmotywowany do lepszej gry. Ponadto dzisiaj do składu powraca Matt Murray. Został on aktywowany z IR i na pewno znajdzie się w składzie na mecz, ale nie wyobrażam sobie żeby po ostatnim kapitalnym występie DeSmitha to właśnie on stanął w bramce. W weekend gramy spotkania back-to-back i wtedy Matt zapewne wróci do gry.

Dzisiaj nadal w składzie nie zobaczymy Hornqvista, który jak się okazuje ma znacznie poważniejszy uraz niż początkowo się wydawało. Patric jednak trenuje ciągle z zespołem i może uda mu się wrócić do gry w najbliższy weekend.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby — Kessel
Pearson — Małkin — Sheahan
Aston-Reese — Brassard — Rust
Wilson — Grant — Dea

Dumoulin — Letang
Maatta — Oleksiak
Petterson — Johnson

DeSmith

Przewidywany skład Blackhawks:

Saad — Toews  Hayden
Kahun  Kampf  Kane
Debrincat  Strome  Perlini
Fortin  Kruger  Kunitz

Keith  Jokiharju
Seabrook  Manning
Gustafsson  Rutta

Crawdford

Początek spotkania o godzinie 2:00 czasu polskiego. Transmisje tradycyjnie znajdziecie na NHL.tv.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.