Mecz #29: Islanders vs. Penguins

Pingwiny po porażce po dogrywce w Ottawie przemieściły się do Nowego Jorku gdzie dzisiaj na Long Island zagrają z Wyspiarzami.

Islanders będą chcieli zrewanżować się Penguins za ostatnią porażkę 6:2 w Pittsburghu sprzed kilku dni. Penguins zaś po stracie punktu w Ottawie muszą dzisiaj zapunktować. Czołówka naszej dywizji nie śpi, a aktualnie spadliśmy ponownie na piąte miejsce. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu będzie jednak oznaczać ponowny awans na trzecią lokatę i tylko dwa punkty straty do drugich Blue Jackets.

Wygląda na to, że Pingwiny ponownie dzisiaj zagrają bez Hornqvista w składzie. Patric trenował przed zajęciami całego zespołu, podobnie jak Matt Murray oraz Matt Cullen. Wszystko wskazuje więc na brak zmian w składzie w porównaniu do poprzedniego meczu.

Islanders również zagrają w bardzo podobnym zestawieniu jak w Pittsburghu. Wiadomo, że nie zagra jedynie Ladd. Wątpliwy jest jednak także występ Kuhnhackla oraz Sbisy. 

Pingwiny w ostatnim spotkaniu miały ogromny problem z karami. Nasza drużyna łapała ich całą masę przez co notabene przegrała mecz. Co prawda oliwy do ognia dolewali sędziowie, którzy popisywali się fatalnymi decyzjami, ale chcąc dzisiaj wygrać z Islanders musimy grać czysto.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Kessel
Pearson  Małkin Sheahan
Aston-Reese  Brassard Rust
Wilson  Grant  Dea

Dumoulin Letang
Maatta  Oleksiak
Petterson Johnson

DeSmith

Przewidywany skład Islanders:

Lee — Nelson  Eberle
Beauvillier  Barzal  Bailey
Johnston Filppula Komarow
Martin  Cizikas  Clutterbuck

Leddy  Boychuk
Hickey  Pulock
Pelech  Mayfield

Greiss

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja z meczu na NHL.tv.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.