Mecz #16: Devils vs. Penguins

Kolejny krótki wyjazd w okolice Nowego Jorku przed Pingwinami. Dzisiaj podopieczni Mike'a Sullivana powalczą o drugie zwycięstwo z rzędu z New Jersey Devils.

Jak tam sytuacja w tabeli? Aktualnie Pens znajdują się na szóstym miejscu w dywizji, ale mają najmniej rozegranych spotkań 15. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu, przy korzystnych wynikach w innych spotkaniach, może oznaczać awans na trzecią pozycję i trzy punkty straty do pierwszych Jackets z przewagą dwóch spotkań. 

Devils aktualnie to najgorsza drużyna naszej dywizji, w zasadzie jedyna drużyna, która odstaje od stawki i ma 13 punktów. New Jersey notuje aktualnie serię trzech porażek z rzędu, a ich bilans w ostatnich 10 spotkaniach to 2-7-1. 

Pingwiny bedą chciały się zrewanżować za porażkę z własnego lodu z Devils sprzed kilku dni. Wówczas spotkanie to zakończyło się totalną katastrofą dla Penguins. 

Do New Jersey polecimy nadal bez Dericka Brassard, który trenuje indywidualnie. Prócz tego nasz skład pozostanie prawdopodobnie ze zmian. Ponownie w czwartej linii zobaczymy linię Wilson Cullen  Aston-Reese. To, że Wilson powołany z AHL będzie grał trzecie spotkanie z rzędu jest jasnym sygnałem, że Pens chcą wytransferować Daniela Spronga póki ten ma jeszcze jakąś wartość. Podobno nasz menadżer otrzymał pierwsze telefony w tej sprawie.

W bramce zapewne dzisiaj stanie Casey DeSmith nie może być inaczej po ostatnim spotkaniu. Nie ciekawie wygląda więc sytuacja Matta Murraya. Nie wiem jak taka seria DeSmitha zadziała na Matta. Oby pozytywnie.

Przewidywany skład Penguins:


Casey DeSmith
CASEY DESMITH


Przewidywany skład Devils:

Hall — Hischier  Bratt
Johansson  Seney  Palmieri
Coleman  Zajac  Anderson
Boyle  Wood Dea

Mueller  Vatanen
Greene Severson
Butcher Lovejoy

Kinkaid

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.