Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

PPG Paints Arena

Pittsburgh Penguins
NHL
7:3
Final Score
Columbus Blue Jackets
NHL

Pre-season: Penguins - Blue Jackets 7:3 - Riikola bliski NHL

Za nami trzecie sparingowe spotkanie Penguins tym razem bardzo udane. Pens w swoim pierwszym meczu pre-seasonu na własnym lodzie pewnie rozprawili się z Columbus Blue Jackets pokonując ich 7:3. Dwie bramki zdobył Matt Cullen, a po jednej Juuso Riikola, Kris Letang, Adam Johnson oraz Garret Wilson.

Kilka obserwacji z tego spotkania (klasyczna formuła raportów powróci wraz ze startem sezonu):

 Juuso Riikola cóż to może okazać się za transfer dla Penguins. Fin zagrał dzisiaj swoje trzecie sparingowe spotkanie i z pewnością zaimponował Sullivanowi. W 3. minucie Riikola popisał się kapitalną indywidualną akcją coast to coast i dał naszej drużynie prowadzenie. Chwilę po tym kapitalna interwencja w defensywie, która uratowała nas przed stratą gola. Fin także bardzo dobrze grał w osłabieniach, twardo grał na bandach. Naprawdę wyglądało to imponująco i szanse Fina na miejsce w opening night roster są coraz większe.

 Daniel Sprong zagrał pierwszy sparing u boku Crosby'ego i Guentzela. Jest to linia, która od początku campu trenuje ze sobą. Sprong zagrał dobrze, ale ponownie nie zrobił jak dla mnie żadnego efektu wow. Pingwiny mogą zacząć sezon pierwszą linią w takiej postaci, ale jeśli Daniel nie zacznie zdobywać bramek to szybko zostanie zdegradowany. 

 Matt Murray ma za sobą pierwsze sparingowe spotkanie przed sezonem. Nasz golkiper zaprezentował się solidnie, ale także nie miał zbyt wiele pracy.

 Pierwszy sparing rozegrał także Matt Cullen. 41-letni weteran nie zapomniał jak się gra w hokeja i na lodzie nie raz był szybszy od nie jednego dużo młodszego zawodnika. Dwie zdobyte bramki także napawają optymizmem. 

Jutro czwarte spotkanie sparingowe Penguins i drugie na własnym lodzie. Tym razem rywalem będzie Detroit Red Wings, a mecz ponownie rozpocznie się o 21:00.

Pittsburgh Penguins  Columbus Blue Jackets 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)

Bramki i asysty: 3. Riikola (Angello, Grant), 10. Cullen (Aston-Reese), 31. Letang (Crosby, Guentzel), 33. A.Johnson (Letang, Crosby), 42. Trotman (Aston-Reese, Cullen), 54. Wilson (Dea, Hayes), 56. Cullen (Aston-Reese, Hörnqvist) – 38. Bjorkstrand (Austin, Stenlund), 45. Bjorkstrand (Prapavessis), 51. Bjorkstrand (Hannikainen, Stenlund)

Penguins: Murray (Muse) – Dumoulin, Letang (A), Oleksiak, Elliott, Riikola, Trotman – Guentzel, Crosby (C), Sprong – Aston-Reese, Cullen (A), Hörnqvist – A. Johnson, Grant, Angello – Wilson, Dea, Hayes

Blue Jackets: Korpisalo (41. Bérubé) – Cross, Wade, Simpson, Collins, Prapavessis, Austin – Jenner (A), Dubois, Anderson – Robinson, Stenlund, Bjorkstrand – Hannikainen, Dubinsky, Gerbe – Thurkauf, Vigneault, Abramov