Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

KeyBank Arena

Buffalo Sabres
NHL
3:2
Final Score
Pittsburgh Penguins
NHL

Pre-season: Sabres - Penguins 3:2 - Zacięty mecz rezerw

Rezerwy Pens przegrywają pierwsze sparingowe spotkanie na wyjeździe z Buffalo Sabres 3:2. Bardzo dobry mecz w bramce rozegrał Casey DeSmith, a gole dla Pens zdobywali Riikola oraz O'Neill. 

Klasyczna forma raportów meczowych powróci wraz z początkiem sezonu. Tymczasem kilka obserwacji z nocy:

— Pingwiny do Buffalo pojechały w niemal całkowicie rezerwowym składzie co było widać w ofensywie. Jedynie linia z Guentzelem i Sprongiem była w stanie zrobić więcej szumu na lodzie. Sabres wystawili za to skład niemal rodem z NHL.

 Z bardzo dobrej strony pokazał się Casey DeSmith. Nie łatwo będzie Jarry'emu wygrać rywalizację o pozycję backupa w bramce Pens. DeSmith zanotował kilka kapitalnych interwencji, które z pewnością zostaną odnotowane. Jeśli dodamy do tego fakt, że Jarry może zostać odesłany do AHL bez waivers to DeSmith niemal na pewno zacznie sezon u boku Murraya. 

 Juuso Riikola został sparowany w pierwszej linii z Ollim Maattą i zaprezentował się moim zdaniem z bardzo dobrej strony. To pierwszy mecz Fina na lodowisku o NHL-owskich rozmiarach i mimo tego Riikola grał pewnie, czujnie i nie popełniał błędów. Dodatkowo strzelił kontaktową bramkę na 3:2. 

 Daniel Sprong nadal mnie do siebie nie przekonuje. Nie wiem czy operacja Sprong w Pittsburghu nie zakończy się fiaskiem. Oby nie... Niemniej jednak Holender mozolnie przebija się do NHL. Ten sezon to będzie już jego trzecie podejście. 

Dzisiaj kolejne spotkanie sparingowe na wyjeździe tym razem z Detroit Red Wings. Do Detroit uda się zapewnie druga połowa rezerw. Nie ma co liczyć na razie na występy gwiazd. Crosby'ego, Małkina czy Letanga być może zobaczymy w weekend kiedy to Pens będą grali sparingi na własnym lodzie. 

Buffalo Sabres Pittsburgh Penguins 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Bramki i asysty: 20. Sobotka, 27. McCabe (Rodrigues, Sobotka), 34. Eichel (Pilut) – 56. O'Neill (Blueger), 57. Riikola (Sprong, Guentzel)

Sabres: Hutton (40. Wedgewood) – Borgen, Dahlin, McCabe, Pilut, Ristolainen, Scandella – Asplund, Bailey, Baptiste, Eichel, Girgensons, Mittelstadt, Okposo, Pominville, Porter, Rodrigues, Skinner, Smith, Sobotka

Penguins: DeSmith (Jarry) – Ruhwedel, Määttä, Elliott, Riikola, Summers, Birks, O'Neill – Wilson, Hayes, Simon, Grant, Dea, Sprong, Aston-Reese, Blueger, Di Pauli, Angello, Guentzel, Bellerive, Drozg