Jeśli jesteś nowym fanem, polubiłeś drużynę z Pittsburgha zadajesz sobie pewnie pytanie "OK. Wszystko fajnie, ale gdzie mogę oglądać mecze na żywo?". Postaramy się udzielić jak najlepszej odpowiedzi na to pytanie.

Od sezonu 2016/2017 Telewizja Polska pozyskała prawa do pokazywania rozgrywek NHL. Pakiet TVP Sport zawiera trzy wybrane mecze w danym tygodniu rozgrywek. Nie jest to więc duża ilość. W skali roku możemy się spodziewać maksymalnie kilku, kilkunastu spotkań z udziałem Penguins, a więc jest to tylko niewielki procent wszystkich meczów. Niemniej jednak dla początkującego fana opcja oglądania spotkań w TVP Sport jest idealna. Mecze będą dostępne zarówno na kanale TVP Sport jak i stronie sport.tvp.pl.


Gdzie więc oglądać wszystkie spotkania?

Opcja numer jeden - najlepsza i zalecana przez naszą redakcję. NHL.tv czyli usługa oferowana kibicom przez samą ligę, dostępna na oficjalnej stronie NHL. Cena pakietu na cały sezon oraz play-offy dla Polski to 119 dolarów. Dla osób, które nie chcą płacić niemal 120 dolarów od razu istnieje opcja abonamentu miesięcznego, który można anulować w każdej chwili, ale cenowo jest mało opłacalny.

Jak zamówić? Wchodzimy na stronę nhl.tv i wypełniamy formularz. Opcje płatności są dwie - karta kredytowa lub PayPal. My osobiście polecamy opcję numer jeden, jest najszybsza i najwygodniejsza. Dodatkowo nie musisz mieć typowej karty kredytowej. W 99% przypadków wystarczy zwykła karta do bankomatu, która ma opcję płatności online (czyli niemal każda karta obecnie używana na rynku). 

Zaraz po opłaceniu dostajecie dostęp do wszystkich meczy od roku 2010 oraz archiwalnych historycznych spotkań. Podczas sezonu przy każdym spotkaniu macie do wyboru dwa źródła transmisji. Jest to najczęściej stream od gospodarzy oraz gości spotkania (w Pittsburghu jest to Root Sports). Do wyboru macie kilka jakości transmisji - począwszy od 400kbps do jakości Full HD. Możecie cofnąć lub zatrzymać mecz w dowolnym momencie, a za pomocą odpowiednich aplikacji możecie oglądać NHL na ekranie waszego telewizora, smartphone'a oraz tabletu. Warto wydać 119 dolarów? Oczywiście, że warto.

Opcja numer dwa to pirackie streamy, opcja oczywiście jedynie przejściowa i niezalecana przez naszą redakcję. Chyba nie ma osoby, która w swoim życiu nie oglądałaby żadnego wydarzenia sportowego za pośrednictwem wątłej jakości streamów. Jednak wiadomo - osoba nowa, chcąca dopiero zacząć przygodę z Pens lub NHL nie wyda od razu ponad 440 zł na płatne transmisje. Dla takich osób na naszym portalu dostępna jest podstrona z linkami do darmowych transmisji z wszystkich meczów NHL - KLIKNIJ. Podkreślamy - obejrzyj jeden mecz, sprawdź z czym się ten hokej je i zamów najlepiej NHL.tv. Streamy psują przyjemność oglądania. 

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania możesz je zadać na naszym forumna którym jest specjalny wątek dotyczący NHL.tv - KLIKNIJ