Prudential Center

New Jersey Devils
2:1

Z piekła do nieba i na odwrót. Przegrany pojedynek z Diabłami

Pens po trafieniu do ,,diabelskiego" New Jersey przegrali z Devils po dogrywce 2:1. Gola dla nas zdobył Crosby.

Pierwsze strzały obu drużyn w meczu od razu były świetnymi szansami na gola. Niestety drugi ze strzałów Devils wylądował już w naszej bramce. Pens w szóstej minucie dostali pierwszą szansę na grę w power play po karze dla rywala za zagranie wysokim kijem. Przewaga trwała 27 sekund, po czym graliśmy 4 na 4. Kara dla Rakella za holding zniweczyła plan wyrównania przy przewadze. Jak widać, jednak plan w głowach naszych hokeistów pozostał, i to Crosby wyrównał stan meczu po strzale spod niebieskiej linii. Reszta kary Rakella została obroniona i mogliśmy wrócić przy remisie do standardowej gry 5 na 5. Druga połowa pierwszej tercji to uspokojenie i wyrównanie się gry obu drużyn. Mniej było szalonych ataków z każdej ze stron, choć szanse na bramki również się zdarzały. Przez resztę czasu goli jednak już nie zobaczyliśmy – 1:1 do pierwszej przerwy.

Start drugiej części zmagań nie był zbyt szczęśliwy dla Heine na, który najpierw został trafiony krążkiem przez gracza gospodarzy, a kilkanaście sekund później po drugiej stronie lodu zablokował strzał jednego z naszych zawodników. Ruhwedel ładnie zablokował Hischiera, powalając go za naszą bramką, a sędziowie uznali to za czystą obronę. W 10 minucie zaczęły się dwa bardzo dobre shifty Pens, którzy w ciągu dwóch minut byli w tercji obronnej rywali przez około półtorej minuty. Mimo sporej przewagi naszego zespołu w tym fragmencie spotkania wynik na tablicy dalej pozostał niezmieniony. Gospodarze w kolejnych minutach wyglądali, jakby po prostu nie mieli już sił do gry. Pingwiny, mając krążek pod bramką Diabłów grali podobnie do gry w przewadze, a Devils wybijali lub wyprowadzali gumę do linii środkowej, po czym dokonywali kolejnych zmian zawodników. Na 29,8 sekund do końca Pens dostali jeszcze szansę na grę jednego więcej znów za wysoki kij przeciwnika. W tej tercji bramek nie ujrzeliśmy, choć perspektywa półtora minutowej gry w przewadze pozwala liczyć na niezły start ostatniej części meczu.

Power play nie przyniósł praktycznie żadnego zagrożenia dla bramki gospodarzy. Poehling następnie oddał strzał, po którym wszyscy byli pewni, że krążek trafił do siatki jednak sędziowie nie przerwali gry, więc musieliśmy czekać na powtórkę, żeby zobaczyć co tam się tak naprawdę wydarzyło. Jak się na niej okazało strzał Ryana został obroniony przez Vanecka, po czym krążek odbił się od poprzeczki i spadł minimalnie przed linię bramkową bramki gospodarzy. W międzyczasie Pittsburgh kontynuował dobrą grę, ale wciąż brakowało decydującego wykończenia akcji. Nie można zapomnieć o Jarrym, który również robił swoje i zatrzymywał strzały Devils. Hokeiści New Jersey trochę się obudzili w porównaniu z drugą tercją i sami mieli kilka niezłych szans na gola. Kolejna tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym, a więc czekała nas kolejna w tym sezonie dogrywka.

Crosby przegrał wznowienie co postawiło Diabły w lepszej sytuacji. Pierwszy poważny atak zatrzymał Jarry, a drugi strzał okazał się przestrzelony. W odpowiedzi Pens skontrowali i zdobyli gola, ale sędziowie uznali, że Petersson za szybko wjechał na lód i orzekli karę za zbyt wielu graczy na lodzie. Z nieba do dosłownego piekła? Niestety te słowa idealnie pasują do tego, co się stało. Wyprowadzenie Hamiltona na czysty strzał i zawodnik Devils bez namysłu pakuje krążek, zamykając mecz. Nie leżą Pingwinom dogrywki w tym sezonie.

Teraz Pittsburgh wraca do domu na spotkanie z Panthers. To w środę o godzinie 1:00.

New Jersey Devils — Pittsburgh Penguins 2:1 (1:1, 0:0, 0:0) OT (1:0)

Bramki  i asysty: 1. J. Hughes (Hamilton); 63. Hamilton (J. Hughes, Hischier) – 7. Crosby (Petry, Guentzel)

Devils: Vaněček (Blackwood) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, B. Smith, Graves, Bahl – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Tatar, J. Hughes (A), Šarangovič – Mercer, J. Boqvist, Haula – Bastian, M. McLeod, Wood.

Penguins: Jarry (DeSmith) – Petry, M. Pettersson, Friedman, Dumoulin (A), Ruhwedel, P. Joseph – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), Zucker – Carter, Blueger, McGinn – Heinen, Poehling, D. O'Connor.