Wracamy do gry 1 sierpnia!

W poniedziałek późnym wieczorem NHL osiągnęło porozumienie z NHLPA w sprawie wznowienia rozgrywek oraz przedłużenia obecnego CBA. Obecnie podjęte decyzje muszą przejść jeszcze przez głosowanie Rady Gubernatorów NHL oraz wszystkich zawodników, ale jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego to 1 sierpnia rozpoczną się mecze rundy kwalifikacyjnej do play-offów.

Już za tydzień bo 13 lipca miałaby się rozpocząć trzecia faza powrotu do rozgrywek, którą byłyby oficjalne campy treningowe dla zespołów. 26 lipca drużyny wyruszyłyby do tzw. hub cities, na które nominowane zostaną Edmonton oraz Toronto. Z powodu nagłego wzrostu liczby zachorowań w USA liga zdecydowała całkowicie przenieść rozgrywki do Kanady. 1 sierpnia Pens rozpoczęliby grę w rundzie kwalifikacyjnej z Montreal Canadiens do trzech wygranych meczów. 

Puchar Stanleya zostałby wręczony jednej z drużyn najpóźniej w październiku, a 1 listopada wygasłyby kontrakty zawodników, które miały wygasnąć już 1 lipca i rozpocząłby się rynek wolnych agentów. 

Przedłużenie także obecnego porozumienia pomiędzy zawodnikami oraz ligą oznaczałoby brak lockoutu w lidze przynajmniej do 2026 roku. 

Przypomnijmy, że Penguins w przypadku porażki w rundzie kwalifikacyjnej z Canadiens wezmą udział w losowaniu o pierwszy pick tegorocznego draftu. Pens mieliby wówczas 12.5% szansy na wygranie tego picku, który oznaczałby prawdopodobnie pozyskanie Alexisa Lafrenière.


Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.