Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 4:1

Porażką zakończyło się 19. spotkanie Pingwinów w tym sezonie. Penguins przegrali na wyjeździe z Tampa Bay Lightning 4:1.

Już od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, w bramce świetnie spisywał się bramkarz Tampa Bay - Roloson. Pierwsza bramka padła w 9. minucie 1. tercji spotkania po błędzie obrony Pens, która zgubiła krążek we własnej tercji, a Lecavalier pewnie pokonał Fleuriego. Na 2:0 podwyższył w 25. minucie meczu Connoly podczas gry w przewadze. Pingwiny nie potrafiły pokonać Rolosona. Na początku tercji kolejna bramkę dla gospodarzy podczas power play zdobył Downie, a 5. minut przed końcem spotkania swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzałem do pustej bramki zdobył Lecavalier. Honorowego gola dla drużyny z Pittsburgha zdobył w Tyler Kennedy w 58. minucie spotkania.

Kolejne spotkanie już jutro. Pingwiny tym razem zagrają z Florida Panthers w BankAtlantic Center.

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 4:1 (1:0,1:0,2:1)

Bramki:
PIT:   T. Kennedy (16:49 - 3rd)
TBL:   V. Lecavalier (08:38 - 1st) , B. Connolly (PPG, 04:08 - 2nd) , S. Downie (PPG, 02:04 - 3rd) , V. Lecavalier (EN, 15:49 - 3rd)