Szczery apel fana Pens

Jako kibic Penguins (od 20 lat) zwracam się z prośbą o pomoc do kibiców Pens i hokeja w Polsce.

Moja małżonka, Asia, choruje na dystrofię mięśniową, czyi postępowy zanik mięśni. W roku 2015 dzięki ultra maratończykowi, Darkowi Strychalskiemu i jego Fundacji „Zwycięzca”, który przebiegł ponad 500km z Łap (woj. Podlaskie) do Poznania (woj. Wielkopolskie), udało się zebrać środki na – nierefundowany przez NFZ – zabieg przeszczep komórek macierzystych.

Wykonano go w lutym 2015 roku w łódzkiej klinice Magnus Clinic. Od tamtej pory, Asia przebywa pod doraźną opieką fizjoterapeuty i rehabilitanta, dzięki czemu stan jej sprawności ulega poprawie.

Jej marzeniem jest móc znów biegać. Niby to łatwe i normalna czynność, jednak nie dla wszystkich. Zresztą, czym byłby hokej, gdyby hokeiści... nie mieli mięśni. Asi można pomóc poprzez przekazanie jej 1% z podatku PIT, poprzez wpisanie nr KRS (Fundacji Pomocy Chorym na Zanik Mięśni w Szczecinie) 20975 z dopiskiem dla Asi Serdyńskiej lub też poprzez wpłatę darowizny, którą później będziecie mogli odliczyć od podatku, na nr konta 35 1750 0012 0000 0000 3627 0489 również z odpowiednim dopiskiem. Dziękuję!


Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.