Sutter na dwa lata w Penguins

Jest długo oczekiwany kontrakt Brandona Suttera z Pittsburgh Penguins. Generalny menadżer Pens, Jim Rutherford poinformował iż Sutter podpisał dwuletnią umowę na łączną kwotę 6,6 miliona dolarów. Oznacza to, że rocznie Brandon zarobi 3,3 miliona dolarów. 

Brandon zaliczył całkiem udany sezon oraz play-offy. W swojej karierze rozegrał już 415 spotkań, w których zdobył 77 bramek oraz zaliczył 75 asyst. 

Dzięki temu kontraktowi skład na najbliższy sezon jest już domknięty. Wszyscy zawodnicy mają ważne kontrakty. Możliwe są jeszcze są małe zmiany, które mogą się wydarzyć po tegorocznym campie dla zespołu. Byłyby to jednak zapewne roszady w czwartej linii oraz oczywiście miejsce w składzie dla prospektów takich jak Kasperi Kapanen, Derrick Pouliot czy Scott Harrington. 

Pingwiny po zakontraktowaniu Suttera mają ok. 900 tysięcy dolarów capspace. Rutherford świetnie spisał się w negocjacjach z Sutterem, który początkowo żądał kwoty minimum czterech milionów dolarów. Teraz Jim może udać się na kilkudniowe wakacje. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.