Start sezonu coraz bliżej; Penguins zagrają w dywizji śmierci?

Wszystko wskazuje na to, że 13 stycznia 2021 roku ruszy skrócony 56-meczowy sezon NHL, w którym Penguins zagrają w nowej dywizji. 

W minionym tygodniu NHL oraz NHLPA poczyniły ogromne postępy w rozmowach w sprawie wznowienia rozgrywek. Formalnością wydaje się już tylko oficjalne ogłoszenie w przyszłym tygodniu, że liga wystartuje 13 stycznia. Oznacza to, że obozy przygotowawcze niektórych drużyn zapewne rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Ze względu jednak na pandemię koronawirusa i granicę dzielącą Kanadę i USA prawdopodobnie NHL zdecyduje się na tymczasowe przetasowanie dywizji. Powstanie dywizja, w której zagrają tylko kanadyjskie zespoły. Według najnowszych informacji Penguins mieliby znaleźć się w dywizji śmierci razem z Bruins, Rangers, Islanders, Devils, Capitals, Flyers oraz Sabres. Każda z tych drużyn to zespoły z ambicjami na play-offy. Szykuje się bardzo zacięta rywalizacja o miejsce w play-offach.

Tak miałyby wyglądać wszystkie dywizje na sezon 2021:

Liga chciałyby zakończyć rozgrywki przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, a następnie na jesień powrócić do stałego starego dywizji i standardowego 82-meczowego sezonu.

Powrót hokeja jest już bardzo bliski!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.