Sparingi w trakcie, niezbyt dobra forma Pens

Penguins mają już za sobą cztery z sześciu zaplanowanych spotkań sparingowych. Pingwiny rzecz jasna każde z tych spotkań rozegrali drugim garniturem, niemniej jednak trzy porażki i jedno zwycięstwo są rezultatem poniżej oczekiwań.

Wszystko rozpoczęło się przed tygodniem. Wówczas Pens rozegrali tak zwane spotkania split squad z Columbus Blue Jackets —w przeciągu kilku godzin zostały rozegrane dwa mecze z Kurtkami.

Pierwszy z nich w Pittsburghu zakończył się zwycięstwem Pens 3:2 po dogrywce. Zwycięskiego gola zaliczył wówczas Jason Zucker. Rewanżowe wieczorne spotkanie w Columbus zakończyło się jednak porażką Pens 5:1.

We wtorek, 27 września Pens zagrali na własnym lodzie z Detroit Red Wings i przegrali 6:2. Wczoraj Pens zmierzyli się natomiast na wyjeździe z Buffalo Sabres i przegrali 3:1.

W poniedziałek 3 października Pingwiny czeka rewanżowy wyjazdowy sparing z Red Wings natomiast w piątek 7 października Pens zagrają ostatni sparingowy mecz przed nowym sezonem z Buffalo Sabres. To właśnie w piątek powinniśmy zobaczyć Pens grających w swoim najsilniejszym składzie. 

W najbliższych dniach można także spodziewać się obcięcia składu zawodników przebywających na campie. Zawodnicy zostaną odesłani do swoich juniorskich drużyn bądź do farmy w AHL. 

Przypomnijmy, że Pens rozpoczną sezon w czwartek 13 października meczem przeciwko Arizona Coyotes. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.