Simon dostał kontrakt

Czeski 21-letni napastnik, Dominik Simon, który w tym roku został draftowany przez Penguins w piątej rundzie podpisał trzyletnią umowę typu ELC z naszym klubem na łączną kwotę 925 tysięcy dolarów. 

Simon z powodzeniem występował w czeskiej ekstralidze w zespole z Pilzna. Jest także reprezentantem Czech. Na ostatnich Mistrzostwach Świata Elity w Pradze i Ostrawie występował w jednej linii nawet z Jaromirem Jagrem i imprezę zakończył z jedną zdobytą bramką oraz pięcioma asystami. 

Dominik sezon zapewne rozpocznie w Wilkes-Barre Scranton/Penguins, ale jeśli tam będzie spisywał się dobrze być może stanie się jednym z naszych zawodników do bottom lines. Czech z pewnością ma do tego odpowiednie warunki i potencjał. Kwota kontraktu tylko to udowadnia i czyni go jednym z lepiej zarabiających zawodników na naszym zapleczu. 

Podpisanie Simona przez Penguins wywołało dosyć spore poruszenie w czeskich mediach. Poprzedni klub Dominika - HC Pilzno podziękowało Simonowi za grę w ich zespole, a dziennikarze rozpisywali się o dużych szansach Simona na grę w NHL. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.