San Jose Sharks - Pittsburgh Penguins 4:3 SO

Niestety drużyna z Pittsburgha uległa dzisiejszej nocy z drużyną San Jose Sharks, Pingwiny po wyrównanym meczu przegrały po rzutach karnych 4:3, wywożąc z HP Pavilion jeden punkt. Na pewno każdy kibic Penguins żałuje, że mecz ten nie zakończył się zwycięstwem swoich ulubieńców, tym bardziej ze względu na to że Pingwiny prawie cały mecz prowadziły z drużyną gospodarzy. Już w 24 sekundzie pierwszej tercji goście wyszli na prowadzenie, a po raz pierwszy w tym sezonie trafienie dla Penguins odnotował Deryk Engelland. Na powiększenie prowadzenie nie trzeba było długo czekać, niecałe dwie minuty później Niemi został pokonany przez Malkina i było już 2-0 dla gości. Gospodarze zaskoczeni takim obrotem spraw dokonali zmiany w swojej bramce, po zdobyciu drugiego gola dla zespołu z Pensylwanii bramki Rekinów strzegł Thomas Greiss. Jednak inicjatywa w pierwszej części spotkania nadal należała do Penguins, którzy dążyli do pokonania rezerwowego bramkarza Sharks, niestety dobrze dysponowany Greiss nie dał się zaskoczyć i po pierwszej tercji wynik nie uległ zmian. Kolejna część meczu wyglądała analogicznie jak pierwsze, z tym że od samego początku kontrolę nad meczem przejęli gospodarze, udokumentowując to bramką już na samym początku tercji, a autorem tego gola był Patrick Marleau. Na szczęście dla wszystkich kibiców Nielotów dokładnie sześć minut po zdobyciu gola przez gospodarzy, wynik na 3:1 podwyższył Evgeni Malkin, zdobywając już drugiego gola tego wieczoru, a duet Malkin & Neal odnotował kolejno 4 i 5 punkt na swoje konto. Ostatnia tercja była już bardziej wyrównana, lecz zdeterminowani zawodnicy z Kalifornii wypracowali sobie więcej dogodnych sytuacji które zostały wykorzystane, a gole kolejno zdobywali Ryane Clowe i w końcówce meczu Jamie Mcginn, w taki o to sposób Penguins dali sobie wyrwać bardzo ważne zwycięstwo na zachodzie. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, w rzutach karnych Greiss bronił bezbłędnie a Ryane Clowe po raz kolejny pokonał bramkarza Pens i dał zwycięstwo Sharks.