Riikola i Ruhwedel na dłużej w Pens

Generalny menadżer Pens, Jim Rutherford wrócił z urlopu i od razu wziął się do roboty. Nowe kontrakty na poziomie NHL otrzymali defensorzy Juuso Riikola i Chad Ruhwedel.

Riikola podpisał roczny kontakt na kwotą 850 tysięcy dolarów. Co ważne jest to kontrakt typu one-way, Riikola nie będzie mógł być więc zostać zesłany do AHL i wiele wskazuje na to, że Pingwiny mają nim zamiar grać na poziomie NHL.

Ruhwedel także ma kontrakt typu one-way tylko, że na dwa sezony i roczną kwotę 700 tysięcy dolarów. Ruhwedel zapewne kolejny sezon będzie służył jako dodatkowy ósmy obrońca w drużynie.

Podpisanie Ruhwedela i Riikoli oznacza, że niemal na pewno Pingwiny pozbędą się jednego ze swoich obrońców tego lata. Najgłośniej aktualnie o próbie transferu Jacka Johnsona. Ewentualnie może być to Olli Maatta.

Wtedy Penguins rozpoczęliby sezon mając w defensywie Letanga, Dumoulina, Schultza, Petterssona, Gudbransona, Riikol, Ruhwedela oraz kogoś z dwójki Maatta/Johnson. Dodatkowo Pens z pewnością liczą na szybki debiut Calena Addisona.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.