Richard Rakell wzmacnia TOP6 Penguins!

Trade deadline w lidze NHL za nami i Penguins wykonały duży ruch. Menadżer Ron Hextall pozyskał z Anaheim Ducks Richarda Rakella do TOP6 Penguins. W zamian Ducks otrzymali druga rundę w drafcie, Zacha Aston-Reese, Dominika Simona i prospekta, którego nazwiska jeszcze nie znamy. Oznacza to, że Penguins zachowali pierwszą rundę w tegorocznym drafcie.

Rakell to zawodnik, który cieszył się dużym zainteresowaniem na rynku. Mocno zainteresowani zawodnikiem byli Golden Knights, Bruins oraz Rangers. Ostatecznie rywalizację wygrali Penguins. Powinien on się idealnie wpasować w system Sullivana. To spore wzmocnienie zespołu z Pittsburgha.

Rakell w tym sezonie w 51 spotkaniach zaliczył 16 bramek oraz 12 asyst. Prawdopodobnie znajdzie swoje miejsce w drugiej linii obok Małkina.

Kontrakt Aston-Reese'a wygasał na końcu tego sezonu.

Poza tym Penguins pozyskali także niemal za darmo Nathana Beaulieu z Winnipeg Jets, który wzmocni głębie defensywną przed play-offami. Pens zapłacą za defensora siódmą rundę w drafcie tylko wtedy gdy wygrają przynajmniej trzy rundy w play-offach.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.