QR G4: Canadiens vs. Penguins

Mecz ostatniej szansy. Penguins przegrywając dzisiejsze spotkanie z Canadiens pożegnają się przedwcześnie z rozgrywkami i następny mecz w najlepszym scenariuszu rozegrają w grudniu, ale wielce prawdopodobne jest że byłoby to ostatnie spotkanie Pens w 2020 roku. 

Niemniej jednak nie ma co jeszcze wywieszać białej flagi, tym bardziej, że wszystko wskazuje na to iż trener Sullivan w końcu się przełamie i dokona zmian w składzie. Pierwszym takim sygnałem jest oficjalne ogłoszenie iż w dzisiejszym starciu w bramce stanie Tristan Jarry, dla którego będzie to debiut w rozgrywkach posezonowych. Jarry w sezonie zasadniczym spisywał się lepiej od Murraya, dla którego start w serii z Canadiens miał być ostatnią szansą na nowy kontrakt z Penguins. Matt nie grał słabo, ale nie grał także wyśmienicie. Porażki absolutnie nie są jego winą. Niemniej jednak wiele wskazuje na to iż Matt Murray rozegrał już swoje ostatnie spotkanie w barwach Pens. Jeśli Pens zdołają odwrócić losy rywalizacji z Canadiens to Jarry będzie już naszym bramkarzem do końca tego sezonu. 

Zmiana w bramce to jednak za mało. Trzeba dokonać roszad niemal wszędzie, a to jeszcze nie jest potwierdzone. Przede wszystkim w dzisiejszym spotkaniu nie powinien zagrać Jack Johnson, który był na lodzie przy większości zdobytych bramek przez Canadiens w poprzednich trzech spotkaniach. Jego partner z linii Justin Schultz również powinien zostać odesłany na trybuny, ale tutaj szczerze wątpię iż Sullivan zdecyduje się na aż tak drastyczny ruch jak usadzenie całej defensywnej linii. Obstawiam, że dzisiaj w miejsce Johnsona zobaczymy Ruhwedela. 

Zmiany potrzebne są także w ofensywie. Już ostatnio na trybuny odesłany został McCann, który nie spisywał sie zbyt dobrze na pozycji centra w pierwszych dwóch spotkaniach. Jared o wiele lepiej gra na skrzydle. Sheary powinien opuścić linię Crosby'ego, a Zucker, który póki co zdobywa bramki i jest jednym z lepszych zawodników na lodzie powinien zająć jego miejsce u boku Sida. Jason w tej serii zdobył już dwie bramki, ale zauważmy, że żadna z nich nie została zdobyta z Małkinem u jego boku jedna to bramka w przewadze, a druga to bramka zdobyta podczas zmiany przy asyście Sheary'ego.

Canadiens tymczasem do spotkania z Pens podejdą na wielkim luzie. Mają oni jeszcze margines błędu w swoim zapasie, poza tym wykonali oni już swój plan minimum. Wszystko co wydarzy się dalej dla kibiców Habs może być co najwyżej miłą niespodzianką. Dla kibiców Pens  ogromną tragedią.

Oto jakbym ja widział linie Pens na dzisiejszy mecz z Habs:

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby — Zucker
McCann — Małkin — Sheary
Aston-Reese — Blueger — Tanev
Marleau — Lafferty — Hornqvist

Dumoulin — Letang
Pettersson — Marino
Ruhwedel — Schultz

Jarry

Przewidywany skład Canadiens:

Tatar — Danault — Gallagher
Drouin — Suzuki—  Armia
Byron — Kotkaniemi — Lehkonen
Weal — Domi — Weise

Chiarot — Weber
Mete — Petry
Oullet — Folin

Price

Początek dzisiejszego spotkania już o godzinie 22:00 czasu polskiego. Pora wyborna więc dzisiaj wszyscy dopingujmy Pens!

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.