Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs 3:4

Dzisiejszej nocy (czasu polskiego) Pingwiny uległy w Air Canada Center drużynie Toronto Maple Leafs, przegrywając spotkanie wynikiem 3:4.

Wynik spotkania w 12. minucie meczu otworzyli gospodarze podczas gry w przewadze. Toronto założyło zamek w tercji Penguins i bramkę zdobył Grabovski, który zmienił kierunek lotu krążka po strzale Phaneufa. Pingwiny na bramkę Leafs odpowiedziały dopiero w 12. minucie 2. tercji spotkania kiedy to na gola na 1:1 zdobył Matt Cooke. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Niespełna minute później bramkę zdobył Connolly i gospodarze ponownie prowadzili. Pittsburgh lekko podrażniony zaistniałą sytuacją rzucił się do ataku co przyniosło skutek w 36. minucie spotkania. Bramkę podczas gry w przewadze zdobył Kunitz i w Air Canada Center mieliśmy ponownie remis.

Gra toczyła się bramka za bramkę. W 3. minucie 3. tercji bramkę na 3:2 dla gospodarzy zdobył MacArthur, a 5. minut później Pingwiny ponownie wyrównały podczas gry w przewadze. Zdobywca bramki był Malkin. Zwycięską bramkę dla Toronto zdobył w 10. minucie 3. tercji Kessel. Pens nie zdołali wyrównać po raz czwarty w tym spotkaniu i ostatecznie opuścili Kanadę bez punktów.

Pittsburgh jak na razie utrzymał fotel lidera ligi NHL. Teraz czeka nas mała przerwa od hokeja. Następne spotkanie Pens rozegrają 3 listopada na wyjeździe przeciwko San Jose Sharks.